Birleşik Krallık merkezli akıllı telefon perakendecisi Carphone Warehouse, Google’ın Pixel serisi akıllı telefonlarının görsellerini yayınladı.

Google’ın Nexus serisine son vererek Pixel adını verdiği yeni akıllı telefon serisi ile yoluna devam edeceği söylentileri daha önce de karşımıza çıkmıştı. Tanıtımdan kısa süre önce yanlışlıkla yayınlanan görseller bu iddiaların doğruluğunu neredeyse kesinleştirmiş oldu.

nexus2cee-pixelad-1-1

Görsellere göre Pixel modeli 5 inç ve Pixel XL modeli 5.5 inç ekranla karşımıza çıkacak. Her iki akıllı telefon da USB-C portu aracılığıyla hızlı şarj olabilecek ve Fotoğraflar uygulamasında tam boyutlu fotoğraflara sınırsız alan tanıyacak. Donanımsal detaylara girmeyen görsellere göre cihazlar, Nexus serisinin aksine daha sade ve basit tasarıma sahip. Bu da bize Google’ın orta segment cihazlarla Uzak Doğu pazarındaki savaşı kızıştırmaya hazırlandığını gösteriyor. Marka, böylece iPhone gibi premium cihazlar yerine daha ulaşılabilir cihazlar sunarak pazardaki penetrasyon oranını yükselterek Apple’a rakip olacak.

nexus2cee-pixelad-3-1

Tüm bunların yanında marka modifikasyonlarını bir kenara bırakarak kullanıcılara standart Android deneyimi sunmak isteyen Google bunu çok daha uygun bir şekilde gerçekleştirebilecek.

nexus2cee-pixelad-7-1

Paylaş