Bildiğiniz gibi Google, kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonları Google Pixel ve Google Pixel XL’ı ilk kez geçtiğimiz yıl satışa sunmuş ve ABD gibi pazarlarda oldukça iyi satış rakamlarına ulaşmıştı. Özellikle birçok teknoloji yayını tarafından 2016’nın en iyi kameraya sahip telefonu olarak nitelendirilen Google Pixel ne yazık ki tasarım konusunda tam olarak bekleneni vaat edemiyordu.

Şimdi ise ilk Google Pixel modellerinin eksiklerini kapatarak saf Android deneyimini en iyi şekilde sunacak Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL’a dair ilk bilgiler ortaya çıktı. Phandroid sitesinin haberine göre Google, Pixel 2 telefonlarında en önemli adımı tasarım konusunda atarak tıpkı Galaxy S8 ve LG G6 gibi çerçevesiz bir tasarım anlayışı izleyecek. Google Pixel 2 modelinde 4.97 inçlik, Google Pixel 2 XL modelinde ise 5.99 inçlik LG tarafından üretilen bir OLED ekran paneli kullanılacak.

Tasarımın yanı sıra Google Pixel 2 modelleri teknik özellik konusunda da elbette diğer modellerin üstüne çıkacak. Her iki modelde de Qualcomm’un 10 nanometre teknolojisiyle üretilen en güçlü platformu Snapdragon 835 kullanılırken 4GB RAM’e yer verilecek. Tercihe göre 64GB ya da 128GB depolama alanıyla satın alınabilecek olan telefonlardan Google Pixel 2, 1920×1080 çözünürlüğünde bir ekranla karşımıza çıkarken Google Pixel 2 XL’ta 2460×1440 çözünürlüklü bir ekran kullanılacak.

Ne zaman tanıtılacak?

Ayrıca Android 8.0 ile kutudan çıkacağı bilinen Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL modellerinin resmi olarak ne zaman tanıtılacağına dair bir bilgi yok ancak telefonların eylül ayında Berlin’de düzenlenecek IFA 2017 etkinliğinde ya da kasım ayına doğru Google tarafından düzenlenecek özel bir etkinlikle tanıtılacağı iddia ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here