Google Pixel 2 Özellikleri

Google’ın daha önceki Pixel modellerine kıyasla bazı tasarım farklılıkları olmasına rağmen kalın çerçeveli olmasında ısrar ettiği amiral gemisi Google Pixel 2, 4.9 inçlik Full HD çözünürlüklü P-OLED ekranla geliyor. Üst seviye teknik özelliklere sahip olan telefon Qualcomm’un Snapdragon 835 platformundan gücünü alıyor. Ayrıca Google, Pixel 2 modelinde minimum 64GB depolama alanı ve 4GB RAM’e yer veriyor. Kullanıcılar opisyonel olarak 128GB dahili hafızaya sahip modeli de tercih edebiliyor. En güncel Android telefon olan Pixel 2, Android 8.0.1 Oreo işletim sistemiyle kutudan çıkıyor. Google,Pixel 2 ve Pixel 2 XL için 36 ay en güncel Android olma sözünü veriyor. Google, yeni Pixel akıllı telefonlarında 3.5mm’lik standart kulaklık girişine yer vermiyor. Kamera performansı Birçok rakibinin çift arka kameraya geçmesine rağmen Google Pixel 2, hala tek kamerayla başarılı fotoğraflara imza atacağını iddia ediyor. Bir önceki Pixel serisi akıllı telefonlar gibi kamera konusunda yine yetenekli bir telefon olan Google Pixel 2’nin 12.3MP çözünürlüklü bir arka kamerası bulunuyor. Bu kamera dijital imaj sabitleyici ve çift tonlu LED flaş ile destekleniyor. Ön kamerada da Pixel ailesinin önceki modellerine benzer nitelikler taşıyan Pixel 2, 8MP çözünürlüklü bir ön kamerayla kutudan çıkıyor. Kenardan sıkılan ikinci telefon: Active Edge Bildiğiniz gibi HTC’nin bu yılki amiral gemisi HTC U11’in kenarları baskı şiddetini anlayabiliyor ve telefonu sıkarak çeşitli fonksiyonları kullanmanıza imkan tanıyordu. Yeni Google Pixel 2’de de “Active Edge” adı verilen benzer bir özellik kullanılıyor. Böylelikle telefon, basınca duyarlı sağ ve sol kenarlarıyla birçok işlevi telefonu sıkarak kullanmanıza olanak tanıyor.

Google Pixel 2 XL Özellikleri

Google, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Pixel modelinin yanı sıra daha büyük ekranlı ve bazı konularda daha yetenekli Google Pixel 2 XL ile de tüketicilerin karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz yıla kıyasla Google Pixel 2’nin XL modeli, standart modelden ciddi farklılıklar barındırıyor. 6 inçlik QHD çözünürlüklü P-OLED ekrana sahip olan Google Pixel 2 XL, diğer Google Pixel serisi cihazlara göre daha ince çerçeveleri ve yuvarlatılmış ekran kenarlarıyla dikkat çekiyor. Telefon her ne kadar diğer Pixel modellerine kıyasla ince çerçeveli kasa tasarımına sahip olsa da bu konuda rakiplerinin gerisinde kalıyor. Yine en güncel ve en saf Android arayüzünü Qualcomm’un üst seviye platformu Snapdragon 835 ile birlikte sunan Google Pixel 2 XL’ın teknik özellikleri Pixel 2 ile farklılık göstermiyor. Telefon kardeşiyle aynı işlemci, aynı dahili hafıza, aynı kamera ve aynı bellekle kutudan çıkıyor. Google, “Active Edge” adını verdiği yeni kenarları basınca duyarlı telefon teknolojisine Google Pixel 2 XL modelinde de yer veriyor.

Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL Fiyatı

Henüz resmi olmayan bilgilere göre yeni Google Pixel 2 649 dolar, Google Pixel 2 XL ise 849 dolardan başlayan fiyatlarla Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacak. HTC ortaklığıyla üretilen ve satışa sunulan telefonların Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği ise hala belirsizliğini koruyor.]]>

Paylaş