Google Personel Adayları İçin Yazılım Sunmaya Hazırlanıyor

22 Haziran 2017
89 Görüntülenme

Her şey bir fikirler başlar, Google’da hayatımıza bir fikirle girdi. Hemen hemen her yıl dünyanın en değerli şirketi seçilen teknoloji devi Google 1998 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde anonim bir şirket olarak kuruldu. Bugün bünyesinde Nik, YouTube, AdMob, ITA Software gibi firmalar bulunduran Google şirketi, drone kargo hizmetleriyle, müşterilerine sunduğu yeni fikir ve teknolojilerle adından sıkça söz ettirmesinin yanı sıra bünyesinde beraber çalıştığı ve çalışacağı insanların haklarına karşı saygısıyla ve onlar için yaptığı özverili çalışmalarla da adından sıkça bahsettiriyor.

Bu sefer bünyesinde çalışacak kişileri hedef alan bir yazılımın çalışmasını yapan Google, personel adayları için iş başvurusunu kolaylaştırmayı hedefliyor. Her biri 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip 7 ana platforma sahip Google, iş adayları için yeni bir yazılım hazırlığında.

Geçtiğimiz günlerde Google I/O 2017 etkinliği öncesinde Google yetkilileri, Google for Jobs isimli yeni bir çalışmayı kamuoyuna duyurmuştu. Etkinlikte yapılan açıklamaya göre teknoloji devi Google, iş arayan personel adaylarını fazlasıyla zahmetten kurtaracak. İş ilanları için adaylarına kolaylıklar sunacak olan Google, yeni yazılımıyla personel adaylarının aradıkları işe göre seçenekleri kategorize edecek. Bu sayede adaylar aradıkları iş alanında seçenekleri daha iyi değerlendirebilecek. Hem masaüstü hem de mobil kullanımı için gelişmiş bir arama seçeneği sunan Google, aldığı kararlar ve uygulamaya soktuğu yeni yazılım ile kullanıcılarının sesine kulak vererek, yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Çok faydalı olacak bu projeyle binlerce iş arayan artık çok daha hızlı bir şekilde iş başvurusu yapabilecek. Şuan sadece Amerika’da uygulanan bu özellik ilerleyen zamanda tüm Dünya’da kullanılmaya başlayacak.

İş ilanlarını konum ve ilan tarihine göre ayıracak olan Google bu otomatik sıralama sistemiyle gözden kaçan iş ilanının olmamasını ve her arayanın sadece ihtiyacı olan ilanlarla muhatap olmasını hedefliyor. Bu çalışmanın ilk ürünü olacak olan Google for Jobs ile en geniş ve en yeni iş arama seçeneklerine ulaşılabilecek. Önümüzdeki günlerde Google’ın ne gibi yenilikler sunacağı ise merak konusu.

İlginizi çekebilir

Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor
Sosyal Medya
9 okunma
Sosyal Medya
9 okunma

Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor

Ekin Kollama - 18 Temmuz 2018

Günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların bir süredir beklediği "takipçilerden çıkarma" özelliğini devreye sokmaya…

LG, Apple için 20 Milyon LCD panel üretecek
Mobil
22 okunma
Mobil
22 okunma

LG, Apple için 20 Milyon LCD panel üretecek

Eren Kebapçı - 18 Temmuz 2018

Apple'ın eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone modelleri büyük bir merakla bekleniyor. Elimize gelen sızıntılar ise Apple'ın, LG'den 20 Milyon…

Bir efsane daha bitti: Yahoo Messenger resmen kapatıldı
Yazılım ve Uygulamalar
21 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
21 okunma

Bir efsane daha bitti: Yahoo Messenger resmen kapatıldı

Haber Merkezi - 18 Temmuz 2018

MSN ve AOL Messenger'in ardından Yahoo Messenger da yolun sonuna geldi. 17 Temmuz'dan itibaren mesajlaşma özelliği kullanıma kapatıldı. Yahoo Messenger’ı…

Yorum yap