Google Personel Adayları İçin Yazılım Sunmaya Hazırlanıyor

22 Haziran 2017
191 Görüntülenme

Her şey bir fikirler başlar, Google’da hayatımıza bir fikirle girdi. Hemen hemen her yıl dünyanın en değerli şirketi seçilen teknoloji devi Google 1998 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde anonim bir şirket olarak kuruldu. Bugün bünyesinde Nik, YouTube, AdMob, ITA Software gibi firmalar bulunduran Google şirketi, drone kargo hizmetleriyle, müşterilerine sunduğu yeni fikir ve teknolojilerle adından sıkça söz ettirmesinin yanı sıra bünyesinde beraber çalıştığı ve çalışacağı insanların haklarına karşı saygısıyla ve onlar için yaptığı özverili çalışmalarla da adından sıkça bahsettiriyor.

Bu sefer bünyesinde çalışacak kişileri hedef alan bir yazılımın çalışmasını yapan Google, personel adayları için iş başvurusunu kolaylaştırmayı hedefliyor. Her biri 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip 7 ana platforma sahip Google, iş adayları için yeni bir yazılım hazırlığında.

Geçtiğimiz günlerde Google I/O 2017 etkinliği öncesinde Google yetkilileri, Google for Jobs isimli yeni bir çalışmayı kamuoyuna duyurmuştu. Etkinlikte yapılan açıklamaya göre teknoloji devi Google, iş arayan personel adaylarını fazlasıyla zahmetten kurtaracak. İş ilanları için adaylarına kolaylıklar sunacak olan Google, yeni yazılımıyla personel adaylarının aradıkları işe göre seçenekleri kategorize edecek. Bu sayede adaylar aradıkları iş alanında seçenekleri daha iyi değerlendirebilecek. Hem masaüstü hem de mobil kullanımı için gelişmiş bir arama seçeneği sunan Google, aldığı kararlar ve uygulamaya soktuğu yeni yazılım ile kullanıcılarının sesine kulak vererek, yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Çok faydalı olacak bu projeyle binlerce iş arayan artık çok daha hızlı bir şekilde iş başvurusu yapabilecek. Şuan sadece Amerika’da uygulanan bu özellik ilerleyen zamanda tüm Dünya’da kullanılmaya başlayacak.

İş ilanlarını konum ve ilan tarihine göre ayıracak olan Google bu otomatik sıralama sistemiyle gözden kaçan iş ilanının olmamasını ve her arayanın sadece ihtiyacı olan ilanlarla muhatap olmasını hedefliyor. Bu çalışmanın ilk ürünü olacak olan Google for Jobs ile en geniş ve en yeni iş arama seçeneklerine ulaşılabilecek. Önümüzdeki günlerde Google’ın ne gibi yenilikler sunacağı ise merak konusu.

İlginizi çekebilir

Bloody’den oyuncular için sektörün en hızlı klavye ve mouse’u
17 okunma
17 okunma

Bloody’den oyuncular için sektörün en hızlı klavye ve mouse’u

Onur Binay - 21 Şubat 2019

Mekanik switch sistemi, 30 yıllık oldukça eskimiş bir teknoloji. Bu teknolojinin dezavantajlarının üstesinden gelmek amacıyla geliştirilen LK ise, özellikle hız…

Samsung Galaxy S10 ön inceleme (VİDEO)
16 okunma
16 okunma

Samsung Galaxy S10 ön inceleme (VİDEO)

Onur Binay - 21 Şubat 2019

Galaxy S10 ve S10 Plus modellerinde parmak izi okuyucu ekrana entegre edildi. Bu yeni sensör ultrasonik parmak izi okuyucu olarak…

Facebook, Android için yeni konum güncellemesini duyurdu
19 okunma
19 okunma

Facebook, Android için yeni konum güncellemesini duyurdu

Onur Binay - 21 Şubat 2019

Konum kontrolleri için sadece tek bir açma/kapama anahtarı bulunduran Android’deki uygulamasını güncelleyen Facebook, insanlara konum bilgilerini nasıl toplayacağı ve saklayacağı…

%d blogcu bunu beğendi: