Google Mağaza Ziyaretlerini Ayağınıza Getiriyor!

Çevrimiçi reklamlar kitleyi ve kazancı artırıyor. Fakat bu kazanç yine reklam giderleri için harcanıyor.


Google, yaptığı araştırmalarda mağazaların reklamlar sonucunda ziyaret edildiğini ve bağlantılı olarak daha fazla kitleye ulaştığını söylüyor. Fakat bu artan kitle ve artan kazanç yine reklam harcamalarına gidiyor.

 

Örnek vermek gerekirse Home Depot mağazasının vaka çalışmasını inceleyelim ve görüntülü reklam ağının etkisini görelim. Home Depot’un lokasyon bazlı görüntülü reklam mağazanın adresini, Google Maps tarifini ve fotoğraflarını gösteriyor. Araştırma yapan kişinin konumu gösteriliyor ki bu mağaza açısından çok önemli. Çünkü doğru yerde doğru reklam vererek müşteriyi kazanabiliyor.

location-extensions-and-store-visits-716x600

 

 

Diyelim ki araştırma yapan kişi mağazayı ziyaret etmedi. Mağaza yine de gösterilen reklam sayesinde diğer ürün ve kategorileri kişiye tanıtma fırsatı kazanıyor. İşte bu sayede Home Depot mağazasının geri dönüşü neredeyse 8 katına kadar artabiliyor.

 

 

 

Dünya genelindeki 200 milyon mağazada bu uygulamanın %99 doğruluk doğruluk göstereceğini söyleyen Google, bu kadar geniş alana yayılabilmek için çok fazla teknoloji ve metodoloji kullanacağını da belirtiyor.

Google, lokasyon bazlı görüntülü reklam ağı sayesinde çevrimiçinde oluşan etkiyi çevrimdışında daha çok hissettirmek istiyor. Özellikle de e-ticaret sitelerine.

google-maps-icon-2015 Google, dünyada çapında 200 milyon mağazada bu uygulamanın %99 doğruluk sunacağını belirtiyor.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Google Mağaza Ziyaretlerini Ayağınıza Getiriyor!

log in

Captcha!
Üye olmak ister misin?
sign up

reset password

Geri
log in

sign up

Captcha!
Geri
log in
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Video
Image