Google Haritalar, kısa süre sonra Gizli Mod’a kavuşacak. Kullanıcılar bu sayede Chrome ve YouTube’ta olduğu gibi konumlarının ve arama geçmişinin kaydedilmesine engel olabilecek.

Google Haritalar için Gizli Mod bu ay içinde Android kullanıcılarına sunulmaya başlanacak. iOS için ise bir çıkış tarihi paylaşılmadı.

Chrome ve YouTube için Gizli modda olduğu gibi, özelliği etkinleştirdiğinizde Haritalar’ın konumlarınızı ve aradığınız talimatları kaydedemeyeceği veya bunları profilinizle ilişkilendiremeyeceği anlamına geliyor. Etkinleştirmek için, profil resminize dokunmanız ve modları değiştirmeniz yeterli.


Yeni özelliği şu an için ekranınızda göremeyebilirsiniz. Bunun nedeni yukarıda da belirttiğimiz gibi, Gizli Mod özelliği bu ayın sonuna kadar kademeli olarak yayınlanmaya devam edecek.

Otomatik silme YouTube Geçmişi’ne de geliyor. Artık kullanıcılar, arama ve izleme geçmişlerini silmek için bir zaman çizelgesi belirleyebilecek. Diğer bir deyişle YouTube, her üç ayda bir veya her yıl sizin için otomatik olarak geçmişi temizleyecek.

Bu güvenlik ve gizlilik odaklı özelliklere ek olarak, Google’ın Şifre Kontrolü artık Chrome’da yerleşik olarak geliyor. Bu, şifrelerinizin güvenli ve güvenli olmadığından emin olmak için hızlıca uzantıyı indirmeniz gerekmediği anlamına geliyor.

Paylaş