Kapat

Google.com Adresinde Önemli Değişiklikler Yapılacağı Yalanlandı

Anasayfa HABER Google.com Adresinde Önemli Değişiklikler Yapılacağı Yalanlandı

Google’ın yıllardır mobil cihazlarda Google’ın klasik arama ekranının yanı sıra Google Kartları ile kullanıcılara önemli bilgiler vermesi ve kişiye yönelik içerikleri de bu sayfada göstermesi aslında masaüstü için Google.com adresinin de benzer bir konsepte bürüneceği iddialarını sıklıkla gündeme getiriliyordu ancak genellikle bu iddiaların asılsız olduğu anlaşılıyordu.

Geçtiğimiz günlerde ise bu konuyla ilgili en büyük iddiayı ortaya atan The Guardian, Google’ın masaüstü için www.google.com adresini baştan aşağı yenileyeceğini ve mobil benzeri bir arayüze taşıyacağını iddia etmişti. Google, çok geçmeden The Guardian’ın iddialarını yalanladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Google sözücüsü, Google’ın masaüstü sitesinde herhangi bir değişiklik planlamadığını ve sitenin aynı şekilde faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı.

Açıkçası Google, yıllar önce basit bir şekilde yüklenebilen ve yavaş bir internet hızında bile açılabilen bir arama motoru olmasıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. Bu nedenle Google’ın çizgisini bozacağına dair iddialar şirketin pek de hoşuna gitmiş gibi görünmüyor.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir