Google çalışanaları başta Mountain View merkezinde olmak üzere, yeni başkan olan Donald Trump’ın  ”göçmen politikasına” tepki olarak yürüyüş yaptı. Çalışanlar #GooglersUnite etiketini kullanarak tepkilerini sosyal medyadan da duyurdu. Ayrıca protestoya sadece Mountain View’deki merkez çalışanları değil dünya genelindeki tüm çalışanlar da yine #GooglersUnite etiketini kullanarak destek verdi.

Ayrıca Google, çalışanlarının da desteği ile 2 milyon dolar bağış toplayarak toplam 4 milyon dolarlık sığınmacılar için bir kriz fonu kurdu. Ayrıca şirket yöneticilerinin de fona kişisel olarak katkıda bulunacakları açıklandı.

Google’ın olaylardan sonra yaptığı açıklama; 

‘‘Bu kararnamenin Google çalışanları ve aileleri üzerinde dayatacağı kısıtlamalar veya büyük yeteneklerin ABD’ye gelişine engel olabilecek etkileri için endişeliyiz. Bu konulardaki görüşümüzü Washington’da ve başka yerlerde liderlere duyurmaya devam edeceğiz”

Başkan Donald Trump’ın yeni ”göçmen politikasına” çoğu teknoloji devi etkileneceğe benziyor. Bizde gelişmelerden sizleri haberdar etmiş olacağız.

 

Paylaş