https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Google, Apple’a rakip AR tabanlı mezura uygulamasını duyurdu

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz ay düzenlediği WWDC 18 etkinliği kapsamında yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 12’yi duyurmuştu. iOS 12’nin en fazla eleştirildiği nokta ise Google’ın uzun süredir Android’te yer verdiği özellikleri yeni yeni iOS’e geliyor olmasıydı.

Tüm bunların yanı sıra WWDC 18’den bir süre önce Google’ın düzenlediği Google I/O 2018 etkinliğinde Android P sürümü için açıklanan özelliklere benzer bazı özelliklerin de iOS’e eklenmesi Apple’ın Google’a özendiği yönünde değerlendirilirken bu kez benzer bir hamle Google’dan geldi. Google, tıpkı Apple gibi arttırılmış gerçeklik desteğiyle Android telefonlarınızdan metre hesabı yapabileceğiniz Mezura (Measure) uygulamasını duyurdu.

ARCore destekli tüm Android telefonlarla çalışıyor

Tıpkı Apple’ın iOS 12 ile birlikte sunduğu mezura uygulamasıyla aynı mantıkta çalışan Google Measure, sadece görsel açıdan ve geliştirilebilir bazı yanlarıyla Apple’ın mezura uygulamasından ayrışıyor.

Google Measure uygulaması tüm Google ARCore destekli Android telefonlarla uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. Bu bağlantıya giderek eğer telefonunuzun uygulamayı destekleyip desteklemediğini öğrenebilir, eğer destekliyorsa uygulamayı indirebilirsiniz.

Paylaş