Çin hükumetinin teşvikiyle birlikte General Motors, iki kişinin binebileceği elektrikli araçları 5000 Dolara üreterek satışa sundu.

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yerel ve ulusal teşvikinden sonra General Motors, maliyeti 5000 Dolar olan portatif elektrikli otomobilini satmaya başladı. Baojun E100 adlı araç kısa mesafelerde kullanmak için ideal görünüyor. İki kişi için tasarlanmış olan araç, Daimler’in Smart For Two modelinden daha kısa olmakla birlikte dingil açıklığı sadece 160 santimetre.


36 beygire sahip E100, saatte 100 kilometre hıza ulaşırken tam şarja sahipken 150 kilometre yol katedebiliyor. 5000 Dolar maliyetle üretilen aracın satış fiyatı General Motors tarafından açıklanmadı.
Üst segment araçlarda bulunan anahtar bulunmadan giriş ve dokunmatik ekrana sahip olan E100’de 7″ ekran, dahili Wİ-Fİ ve park- yaya sensörleri bulunuyor.


General Motors ve SAIC-GM-Wuling’ın Çin pazarında ortak ürünü olan Baojun markası, yapılan araştırmalara göre Çin’deki en popüler 8. araç markası olarak görülmekte. Baojun’un ilk elektrikli arabası E100 oldu.
İlk satışların sınırlı olarak Çin’in güneyinde bulunan Guanxi bölgesinde başlayacak olan E100’ün, General Motors tarafından paylaşılan bilgide ilk 200 araç için 5000’i aşkın ön kaydın bulunduğu ve bu hafta 500 aracın daha satışa çıkacağı söylendi.