Samsung ve LG gibi üreticiler akıllı telefonlarında ince çerçeveli tasarımlar uygulamaya başlarken Apple tarafında ise yeni iPhone’un çerçevesiz bir ekranla geleceği konuşuluyor ancak dünyanın ilk tamamen ekrandan oluşan telefonu Sharp Aquos S2 olacak.

Türkiye’de ürünlerini yaygın olarak göremesek de dünyanın en büyük panel üreticilerden Sharp, ilk Aquos modeliyle aynı zamanda ilk çerçevesiz ekrana sahip telefonlardan birini duyurmuştu. Şimdi ise Sharp, Aquos S2 ile birlikte yaklaşık %100 ekran-kasa oranına sahip ilk telefonu tanıtarak bir anlamda akıllı telefon pazarında adını önemli üreticiler arasına yazdırdı.

Sharp Aquos S2’nin ekranını Galaxy S8+ ve Xiaomi Mi Mix ile kıyaslayacak olursak Galaxy S8+ %84, Mi Mix ise %83.6 ekran – kasa oranına sahipti. Kıscası Sharp, mevcut rakiplerinden %16 farkla dünyanın ilk gerçek çerçevesiz ekranlı telefonunu üreten şirket oldu.

Sharp’ın yeni telefonu, iPhone’ların da tamamen çerçevesiz olacağını akıllara getiriyor

Belki bilenleriniz vardır ancak bilmeyenler için belirtelim; Apple, Sharp şirketinde önemli bir paya sahip. Ayrıca son dönemlerde Apple’ın Sharp’taki yatırımlarını arttırdığı ve iPhone 8’den sonra tüm ekran üretimlerini Sharp’a emanet edeceği yönündeki iddialar da iPhone 8’den sonraki yeni iPhone’ların da neredeyse tamamen çerçevesiz gelebileceği iddiasını güçlendiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here