Hatırlayacak olursanız bir Sina Afra girişimi olan Markafoni, yaklaşık 3-4 yıl Güney Afrika merkezli Naspers şirketler grubuna satılmış ve tamamen bu grup tarafından yönetilen bir şirket olmuştu. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Markafoni birkaç yıl boyunca Naspers şirketiyle faaliyetlerini sürdürmüş ancak sürpriz bir şekilde Naspers geçtiğimiz ay Markafoni’nin kapanacağını duyurmuştu.

Tam da duyurulduğu gibi, 30 Haziran 2017 itibariyle Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden Markafoni faaliyetlerine son verdi. Artık Markafoni ismi hafızlardan silinmeye doğru giderken sürpriz bir şekilde İngiltere’nin en zengin 10 iş adamı listesinde yer alan aslen Sivaslı Cafer Mahiroğlu satın aldı. Select Fashion markasıyla Avrupa’nın en büyük hızlı moda markasının sahibi olan Mahiroğlu, Markafoni markasıyla Türkiye’deki faaliyetlerini de sürdürecek.

Daha önce Kasım 2016’da Forbes Türkiye dergisine de kapak olan Mahiroğlu’nun Markafoni’yi satın almak için ne kadar ödediği ve diğer detaylar bilinmiyor. Muhtemelen Markafoni’nin gidişatı hakkında detaylar Cafer Mahiroğlu’nun da katılacağı bir basın toplantısıyla duyurulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here