Dünyanın en çok sevilen dizilerinden biri olan Game of Thrones’un ikinci fragmanı yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde 7. Sezonun ilk fragmanı yayınlanmıştı ve fragmanın ana odak konusu gerçekleşecek olan taht savaşıydı. Yeni yayınlanan fragmanda ise taht savaşının yanında, kuzeyden gelen büyük tehdide ve ona karşı gösterilen mücadeleye de oldukça yer verilmiş.

Türkçe Alt Yazılı Fragman;

Fragmanın sonunda gördüğümüz hashtag de artık kışın geldiğini ve büyük savaşın gerçekleşeceğini doğrular nitelikte. Fragmanlardan anladığımız kadarıyla Daenerys Targaryen’in yedi krallığı geri alma savaşı sürerken Jon Snow kuzeyde kalacak ve ak yürüyenlere karşı savaşacak gibi duruyor.  Ancak dizide de üstüne defalarca değinildiği gibi bu savaşı tek başına kazanamaz ve bu savaş tüm Game of Thrones evrenini tehdit ediyor.

Dizi yeni sezonu ile birlikte uyarlandığı kitap serisini geride bıraktığı ve bazı konularda yolları ayırdığı için yeni sezonda izleyicileri neyin beklediği konusunda pek bir fikrimiz yok. Yeni sezonun yayın tarihini bir kere daha hatırlatmak gerekirse 16 Temmuz günü ilk bölüm izleyiciler ile buluşacak.

Yazarın Düşünceleri (Spoiler ve Teori İçerir)

Dizinin ve kitapların sıkı takipçilerinin bildiği üzere Jon Snow’un Azor Ahai olduğuna dair ayakları yere basan bir çok teori var ancak yeni fragmanda gördüğüm bir sahne dikkatimi çekti;

Fragmandan almış olduğum bu ekran görüntüsünde görüldüğü üzere elinde ateşli kılıç tutan bir abimiz var, namı değer Beric Dondarrion.  R’hllor inanınca sahip bir tarikatın üyesi olan bu abimizi 3. Sezonda “Tazı” ile kapışırken yine ateşli kılıcı ile görmüştük, ölmüştü ve yeniden dirilmişti.

Bu ateşli kılıç niye bu kadar önemli diye sorarsanız, tek neden Azor Ahai. Azor Ahai, Ak Yürüyenler ile savaşı Light Bringer adlı alevli kılıcı ile bitirecek olan efsanevi kahraman ve bu görüntülerde, “Acaba Azhor Ahai, Beric Dondarrion mı ?” diye sormaya itmiyor değil insanı. Kim bilir belki bu da senaristlerin izleyicileri ters köşe yapmak için bir oyunudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here