Game of Thrones TK Season 7, Episode TK Air Date: TK Emilia Clark as Daenerys Targaryen and a Dragon

Tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Game Of Thrones isimli Amerikan yapımı dizi, 7. sezonu ile 16 Temmuz’dan bu yana yayınlanıyor. Ülkemizde de tüm dünya ile aynı anda izlenebilen dizinin bu hafta yayınlanan dördüncü bölümü internete sızdırıldı ve normal yayın saatinden önce izleyici ile buluştu. Bu sezon Yedi Krallık’ta başlayan taht savaşı büyük bir çekişmeye sahne olurken özellikle dördüncü bölümde ekrana gelen meydan savaşı büyük bir ilgiyle karşılandı.

Yüzlerce kişilik bir oyuncu kadrosunun kullanıldığı bölümde Khaleesi’ye ait ejderhalarda ilk kez taht savaşına katıldı. Ortalığı ateşe verip düşman saflarını birbirine katan ejderha, dizinin yeni bir rekora da imza atmasını sağladı. Daha önce kırdığı farklı rekorlar ile gündeme gelen dizi, 7. Sezon 4. Bölümde ki meydan savaşı ile bir dizide en çok kişinin yakıldığı bölüm oldu. Game Of Thrones’un ekrana geldiği HBO kanalının resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre bu bölümde tam 73 kişi ateşe verildi.

Bunun yanı sıra dizinin son bölümünde Arya da Kış Tepesi’ne geri döndü. Arya’nın sahip olduğu dövüş becerileri ile hem babasının ölümüne neden olan Cersei’ye karşı hem de yürüyen ölülere karşı Jon Snow cephesinde fark yaratacağını düşünüyoruz. Bu sezon için 6 bölümü daha yayınlanacak olan dizinin kalan bölümleri Türkiye’de ve dünyada büyük bir ilgi ile bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here