Samsung’un Unpacked 2017’de tanıttığı ve hala amiral gemisi olan modeli Galaxy S8 modeli için yeni güncelleme yayınlandı. Güvenlik tarafında yeni özellikler sunan Galaxy S8 güncellemesinin bir sürpriz niteliğinde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

En son şubat Android 8.0 güncellemesi yayınlanan model için yapılan bu güncelleştirme Ağustos 2018 güvenlik yamalarına ev sahipliği yapıyor.

425 MB’lık boyuttaki bu güvenlik yaması, G950FXXU3CRGH sürüm numarasını taşıyor. Henüz Galaxy S8 Plus için herhangi bir güncelleme olmasa da söz konusu güncelleme güvenlik ile alakalı olduğu için mutlaka yayınlanacaktır.

Güncellemelerle birlikte cihazın performansını ve stabilitesini daha üst seviyeye taşımayı hedefleyen Samsung, Game Launcher için de iyileştirmelere imza atıyor.

Samsung’un Galaxy S8 için yayınladığı güvenlik güncellemesinin dağıtımına ilk olarak Almanya’dan başladığı görüldü. Ülkemizdeki kullanıcılar ise önümüzdeki günlerde Ayarlar > Yazılım Güncelleştirme yolunu izleyerek güncellemenin gelip gelmediğini takip edebilirler.

 

Paylaş