Samsung, geçtiğimiz günlerde San Francisco’daki Unpacked etkinliğinde Galaxy S10 serisini tanıttı. 5G ile birlikte toplamda dört farklı modelle geliyor. Bunun yanında hepsi güçlü kamera özellikleriyle de ön plana çıkıoyr. Samsung, kullanıcıların bunlardan tam anlamıyla yararlanabilmeleri için, kamera odaklı birçok yeni özellik sundu. Bunlardan biri kamera uygulamasında yerleşik olan Instagram modu .

Instagram’da Ürün Başkanı olan Adam Mosseri, yeni Instagram modunu göstermek ve konuşmak için Galaxy Unpacked etkinliğinde sahne aldı. Bu mod, kullanıcıların Galaxy S10’un ana kamera uygulamasından doğrudan Instagram hikayelerine fotoğraf çekmelerini ve video yüklemelerini sağlıyor.

Bu mod, kamera uygulamasından çıkmadan kolay ve tatmin edici bir Instagram deneyimi sunmak için tüm olağan Instagram düzenleme araçlarını, filtreleri, etiketleri, metin efektlerini ve daha fazlasını sizlere sunuyor.

Samsung bunun “bir akıllı telefondaki en iyi Instagram deneyimi” olduğunu iddia ediyor. Yeni modu gösteren Adam Mosseri, etkinlikte Samsung’un mobil şefi DJ Koh ile selfie çekti ve kamera uygulamasından çıkmadan bunu Instagram’a yükledi.

Galaxy Fold gibi önemli bir teknik gelişme olmasa da , genç nesile hitap etme potansiyeli hala çok büyük. Samsung, kamera SDK’sını diğer ortaklarına da açıyor. Böylece, geliştiricilerin Samsung kamera yeteneklerini üçüncü taraf uygulamalara getirmelerini sağlıyor. Bunun esas olarak anlamı, üçüncü parti uygulamalarda çekilen fotoğrafların artık yerel uygulama ile çekilen fotoğrafların kadar iyi olabileceği.

Paylaş