Geçen sene çıkış yapan ve satışlar yerine kendisi patlayan Samsung Galaxy Note 7’yi hepimiz hatırlarız. Bu olaylar üzerine Samsung, telefonu satıştan çekmişti. Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7R yada Galaxy Note FE ismiyle yenilenmiş bir Note 7 hazırladığını bildirmiş ancak fiyat konusunda ve ne zaman çıkacağı konusunda bir bilgi vermemişti. Ancak Kore medyası, Galaxy Note 7R (FE)’ın 7 Temmuz’da 700 dolarlık fiyat etiketi ile çıkabileceğini söylüyor.

Eğer sızan bilgiler doğruysa, Galaxy Note 7R için çıkış tarihinin ertelenmesi ve beklenenden daha yüksek bir fiyatla çıkması söz konusu olabilir. Hatırlamak gerekirse, yenilenmiş Galaxy Note 7’nin haziran ayında  650 dolarlık bir fiyatla çıkacağı gibi spekülasyonlar dolanıyordu. Yine mayıs ayında bir Galaxy Note 7R cihazı, Çin’de bir tüccar tarafından satılmak üzere listelenmişti; 3200mAh ve 3500mAh olmak üzere iki seçenek sunulmuş ve sırasıyla fiyatları 521 dolar ve 580 dolar eşdeğerinde idi.

Yani anlayacağımız üzere daha öncede Galaxy Note 7R için bir çok iddia ortaya atılmış ve asılsız olarak kalmıştı. Bu bilgi içinde resmi kurumdan bir açıklama gelmedi ve Galaxy Note 8’inde eli kulağında. Galaxy Note 7R’ın geçmişte yapılan hataların bir telafisi olduğunu düşünürsek bu varsayılan 700 dolarlık fiyat biraz fazla görünüyor. Yenilenmiş Note 7 bu fiyata değecek mi zamanla göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here