Samsung, 7 Ağustos’ta New York’taki etkinlikte Galaxy Note 10 serisini tanıtacak. Şimdiyse Note10+’ın tasarımı ortaya çıktı. Buna göre cihazda Bixby butonu ve kulaklık girişi yer almayacak.

Samsung, telefonunu piyasaya sürmeden önce gerekli tüm belgeleri FCC’ye gönderdi. Buradan da telefonun tasarımı ve teknik özellikleri ortaya çıktı.

Note10+, Galaxy S10’da olduğu gibi ortada yuvarlak bir çentiğe sahip. Ön kamera da bu çentiğin içinde bulunuyor. Telefonun arka tarafında dikey şekilde konumlandırılmış, üçlü kamera modülü ise cihazın sol tarafında yer alıyor.

Flaşın altında, dördüncü bir kamera var ki bu da cihazın daha büyük olan Galaxy Note10+ olduğuna işaret ediyor.


Telefonda kulaklık girişi ve Bixby butonu yok. Note10+’ta microSD kart desteği bulunmayacağı söyleniyordu ama FCC belgelerinde ortaya çıkan görseller itibarıyla bunu doğrulamak mümkün değil. Bunun dışında telefonun 162,5 mm x77,6 mm ebatlarında ve 6.7 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacağı belirtildi.

Aynı zamanda telefonda çift bant Wi-Fi desteği bulunacak. Bu da cihazın Wi-Fi 6 (802.11ax) kullanacağı anlamına geliyor. Bluetooth 5.0 ve LTE desteği de kullanıcılara sunulacak arasında yer alıyor.

Fiyatı ne kadar olacak?

İddialara göre Galaxy Note10’un giriş versiyonu 256 GB dahili depolama alanına sahip olacak ve 999 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacak. 512 GB’lık Galaxy Note10 ise 1.149 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Galaxy S10+’ın 128 GB’lık sürümüyse 999 dolar fiyat etiketiyle gelecek.

Galaxy Note10’un 9 Ağustos tarihinde ön siparişe açılacağı söyleniyor. 23 Ağustos itibarıyla ise çevrimiçi ve perakende mağazalarda satışları resmi olarak başlayacak. Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı belli değil.

Paylaş