Bu ani sıçrayışları yakalayan tüm oyunların ortak noktası ise net bir oyuncu grubuna hitap etmemeleri ve kısa sürede yükselişleri gibi hızlı düşüşe geçmeleriydi. Bu kez iOS platformunun şampiyonlarından Fortnite, bugüne dek mobil oyun sektörünün görmediği boyutlarda yükseliş gösteriyor. Hal böyle olunca da Fortnite’ın günlük hasılatı, hayal edilemeyecek rakamlara ulaşıyor.

Davet usulüyken yüz binlerce dolar kazandı

SensorTower tarafından yapılan analizler sonucu elde edilen verilere göre Fornite’ın mobil versiyonu günde ortalama 620 bin dolar hasılat elde ediyor. Bu hasılat, tamamen oyuncuların yaptığı oyun içi satın almalardan oluşuyor. Üstelik günlük 620 bin dolarlık hasılat oyunun herkese açık olmadığı, sadece davet usulü indirilebildiği dönemi oluşturuyor. Paylaşılan verilerde oyunun tüm iOS kullanıcıları için yayınlandığı 1 Nisan tarihinde günde 1.6 milyon dolar, 2 Nisan tarihinde ise günde 1.8 milyon doların üstünde gelir elde ettiği görülüyor.

Mobil oyun dünyasını değiştirecek nitelikte

Haberin girişinde de bahsettiğimiz gibi anlık sıçrayışlar yakalayan mobil oyunlar ilk dönemlerde elde edebileceği maksimum kazancı elde edip gündemden düşerken daha profesyonel oyunculara hitap eden Fortnite, gelirini hızla artırmayı sürdürüyor. Fortnite: Battle Royale’ın sadece iOS platformundan bu denli kararlı ve hızla yükselen gelirler elde etmesi, aslında profesyonel oyunculuğun da yavaş yavaş mobil dünyaya doğru yöneldiğinin işaretlerinden biri.  ]]>

Paylaş