Ford yeni Kuga ve 16 elektrikli modelle geliyor

3 Nisan 2019
438 Görüntülenme

Ford 2008 ekonomik krizinden beri en zor dönemini geçirdiği Avrupa’da yeni model atağıyla adeta yeniden doğumunu gerçekleştiriyor. New York Auto Show öncesi Kuzey Amerika ile birlikte Avrupa’da da eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Go Electric’ etkinliğinde ‘Müşteri İhtiyacına Göre Tasarlanan Yeni Elektrikli Araç Ürün Gamı’ tanıtıldı. Her ne kadar ‘Go Electric’ sloganıyla elektrik vurgusu yapılsa da önümüzdeki takvimde gelecek yeni modellerin çoğu aslında Ford’un Hybrid atılımının ikinci safhasını temsil ediyor. Tam elektrikli atılım için Ford kozlarını henüz ortaya koymuyor.

Detroit merkezli otomotiv devinin SUV model ailesinin bel kemiği ve küresel çapta en çok satan modeli Kuga tamamen yenilenirken yarı (mild), tam (hibrit) ve şarj edilebilir hibrit (PHEV) güç aktarma organı seçenekleriyle sunulan ilk Ford olacak. Kuga Plug-In Hybrid, haricen de şarj edilerek 50 kilometrelik elektrikli menzile ulaşabilecek.

Avrupa için devasa boyutlarda yeni bir model olan Explorer Plug-In Hybrid 450 PS, 840 Nm tork güç ve 40 km elektrik menzille geliyor.

Yeni sekiz koltuklu Tourneo Custom Plug-In Hybrid de  50 kilometreye varan sıfır emisyonlu elektrik menzil hedefi ile pazara sunuluyor.

Yeni Fiesta EcoBoost Hybrid ve Focus EcoBoost Hybrid de kompakt sınıfa gelerek, Ford’un bu alandaki başlıca rakibi Toyota Hybrid’in karşısında elini epey güçlendirecek.

Ford Avrupa’nın gecesinde bir diğer sürpriz de, Mustang modellerinden ilham alan tam elektrikli performans SUV modeli PUMA oldu. Kısıtlı bilgilerin paylaşıldığı yeni Puma 600 kilometrelik WLTP (yeni yakıt ve enerji tüketim ölçü normu) menziliyle 2020 yılında geliyor.

İlginizi çekebilir

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
78 okunma
78 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
51 okunma
51 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
55 okunma
55 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

%d blogcu bunu beğendi: