Türkiye’de çok sevilen Amerika’nınsa göz bebeği olan, bugünlerde ise üretimini Çin’e kaydıran Ford, sevilen Ford Tourneo modelini yeniledi.

Tourneo kullanıcılarına daha fazla konfor sunabilmek amacıyla yenilendi. Ford’un popüler modellerinden olan Tourneo arka havalı süspansiyonlu ve otomatik şanzımanlı olarak yoluna devam edecek.

Yenilenen Ford  Tourneo Custom 3 farklı versiyon olan Tourneo Custom Titanium, Titanium Plus ve Uzun şasi minibüs versiyonlarıyla satışa sunuldu.

Diğer modellerinin motor hacimlerine göre 0.2 litre düşüşe giden Ford Tourneo Custom, 2.2L yerine 2L motora sahip. Yeni Ford Tourneo’da 405 Nm Tork 2.0 litre TCDi dizel motor ve 170 beygir güç bulunuyor.  Bu motor önceki motora göre yüzde 13 yakıt ekonomisi sunuyor. Müşterilerine daha güçlü, daha konforlu bir deneyim sunmayı amaçlayan Ford’un yaptığı bu yeniliklerin yanı sıra yakıt ekonomisi sunması, tam anlamıyla müşteri memnuniyeti aradıklarının bir göstergesi.

Ford Tourneo’nun geliştirilmiş modelinde 6 ileri SelectShift, tork konvertörü, otomatik şanzıman, uyumsal öğrenme ve geliştirilmiş vites öneri sistemi ve özel tasarlanmış havalı yay ile farklı yük koşullarında değişen yay oranlı geliştirilmiş yeni süspansiyon ile hem yolcular hem de şoförler için çok daha konforlu bir deneyim sunuyor.

Yeni arka havalı süspansiyonlu, otomatik şanzımana sahip Ford Tourneo Custom 3 yıl sınırsız km garanti fırsatıyla,  125 bin ila 185 bin arası değişen anahtar teslim fiyatıyla sürücülerini bekliyor.

Paylaş