Yaklaşık birkaç aydır üretim bandındaki önemli yavaşlama nedeniyle birçok müşterisinin teslimatını gerçekleştiremeyen Tesla, eleştirilerin hedefi olmuştu. Bu durum üzerine Tesla CEO’su Elon Musk üretimin hızlanması için Tesla fabrikasında sabahlarken görüntülenmiş ve bunun anormal bir durum olmadığını söylemişti.

Bir süre sonra Musk, Tesla’da işlerin tekrar yoluna girdiğini belirtmek için Twitter hesabı üzerinden “7 günde 7000 araba” diyerek Tesla takımını başarısından dolayı kutlarken Ford’tan yanıt gecikmedi.

Ford’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika operasyonlarından sorumlu tepe yöneticisi Steven Armstrong, Elon Musk’ın tweetini alıntılayarak “yaklaşık dört saatte 7000 araba” diyerek kalpler içinde “Ford takımı” yazısına yer verdi. Bu tweet bazı kişilerin beğenisini toplarken Tesla hayranlarının eleştirilerine hedef oldu.

Tesla hayranları Ford’un bir asırı aşkın bir süredir faaliyette olduğunu hatırlatırken ve satışlarında Tesla kadar ses getirmediğini söylerken aynı zamanda Tesla’nın yeni nesil elektrikli otomobil üretimi yaptığı için daha zorlu bir üretim bandına sahip olduğunu öne sürdü.

Elbette bu durumda kim haklı ya da kim haksız gibi bir tartışmaya girmek zor ancak otomobil sektöründeki rekabetin yöneticiler arasındaki tweetleşmede bile gündem olması, gelecekte otomobiller adına çok daha heyecanlandırıcı şeyler göreceğimizi işaret ediyor.

Paylaş