Fincube Hızlandırma Programı’na kabul edilen startup’lara ücretsiz ofis, mentorluk, uzmanlarından eğitimler, iş ortaklarından özel indirimler ve hibe desteği sağlanarak işlerini hızla büyütmeleri sağlanıyor. QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu ve diğer üst düzey yöneticilerin de birer startup ile eşleşerek aktif mentorluk yapması sonucu banka ile olası işbirlikleri en üst düzeyde takip edilip mümkün hale geliyor.

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu konu hakkında “Bu kapsamda programımıza seçilen startup’lara 7/24 kullanabilecekleri ofis alanı, hem girişimcilik ekosisteminden hem de banka içinden çok güçlü bir mentor ağı, bankanın en üst düzey yöneticilerinin birebir ilgi ve sponsorluğu, ayrıca satış, pazarlama, hukuk, muhasebe, hibe-teşvik gibi kritik konularda uzmanlarından eğitimler sağlandı. Bu desteklerin tamamı ücretsiz ve hisse almadan yapıldı. İlk 1 aylık deneme süresini geçen startup’lar ekip başına 5000 dolar hibe desteği ile yerli ve global 41 ortağı tarafından sunulan özel indirimlerden yararlandı. Fincube Hızlandırma Programı’nda 4 ay bizimle beraber yoğun olarak çalışan 8 önemli startup artık yatırımcı karşısına çıkmaya hazır.” dedi.

Fincube’ün geniş iş ortağı ağı sayesinde Salesforce, Google, Amazon, IBM gibi teknoloji devlerinin, Hubspot, Zendesk, Front, Segment gibi Silikon Vadisi’nde çok yaygın kullanılan uygulamaların ve Sendloop, MobileAction, Masraff, Zeplin gibi yerli startup’ların ayrıcalıklı indirimleri sunuluyor. Bu indirimlerin toplam hacmi 400 bin TL’yi aşıyor.

 

Paylaş