FBI Laptop Kameranızı Bantlamanızı Öneriyor


İnternet kullanıcıları olarak büyük tehlike altındayız. Her hafta yeni bir sızıntı, yeni bir hack haberleriyle karşılaşıyoruz. iCloud‘u, Yahoo‘su derken kimi kullanıcılar önlem almak istiyorlar. Antivirüs yazılımlarını kullanmak yaygın bir çözüm fakat kimi zaman yeterli olmayabiliyor. Sonuçta yazılımsal olan bir şey yine yazılımla engellenebilir. Hackerların kolay kolay üstesinden gelemeyeceği korunma yöntemleri kuşkusuz mekanik çözümler. Bunun da en yaygın örneği kamerayı bantlamak.

FBI‘ın üst düzey yöneticisi James Comey yakın zamanda “insanların kendi gizliğini ve güvenliğini sağlamak amacıyla” kameralarını bantlamasını önerdi. Comey‘nin söylediklerine göre kamera bantla FBI‘da ve diğer devlet dairelerinde yaygın görülen önlemmiş.

Kamera bantlamak kesinlikle yeni bir mevzu değil. Yıllardır bilgisayarının yakınında kamera bulunduran pek çok kullanıcının yaptığı bir olay. Bunun en son örneklerinden birini de Haziran ayında Mark Zuckerberg‘in paylaştığı fotoğrafta görmüştük. Mr. Robot izleyicilerinin de akıllarına diziden birkaç sahne geldiğini tahmin edebiliyorum.

https-%2f%2fblueprint-api-production-s3-amazonaws-com%2fuploads%2fcard%2fimage%2f123374%2fzucksecurity1

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

FBI Laptop Kameranızı Bantlamanızı Öneriyor

log in

Captcha!
Üye olmak ister misin?
sign up

reset password

Geri
log in

sign up

Captcha!
Geri
log in
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Video
Image