Dünyada milyonlarca abonesi bulunan ve Türkiye’de de hatrı sayılır bir kitle tarafından takip edilen Netflix, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan bir mini dizi hazırlayacağı söylentileri yayılmaya başladı. 6 bölümden oluşacağı söylenen dizinin yarı belgesel niteliği taşıması bekleniyor. Yapımcılığını 40, Takım: Mahalle Aşkına gibi filmlerin yönetmeni Emre Şahin’in ve Sarah Wetherbee ile Kelly McPherson’ın üstleneceği dizi, STXtv ve Karga Seven Pictures ortak yapımı olacak.

İsminin Ottoman Rising yani Osmanlı Yükseliyor olması beklenen dizi, Fatih Sultan Mehmet’in 13 yaşında tahta çıkmasından itibaren o dönem Konstantinapolis olan şehri almasını ve Osmanlı Devleti’nin 15.yüzyıldaki yükselişini işleyecek.

Fatih Sultan Mehmet’in hikayesi daha önce iki defa dizi olarak çekilse de başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bakalım Netflix’te başarılı olacak mı?

EDİTÖRÜN NOTU: Netflix yapımlara yılda milyarlarca dolar izlenme ücreti dağıtıyor. Biz haftada 110 dakika süren diziler çekebilen, yani her hafta bir sinema filmi hayata geçirebilen nadide milletlerden biriyiz. Netflix ile bütçe açığını kapatmış olmamız lazımdı şimdiye… Geç kalmış sayılmayız

Paylaş