Gelişen teknoloji ve toplumdaki teknoloji bilincinin artmasıyla birlikte yeni nesil teknolojileri sadece teknoloji şirketleri değil, insanlara her an ulaşan farklı sektörlerdeki şirketler de takip ediyor ve müşterilerine sunuyor.

Türkiye’de Burger King, Arby’s ve Popeyes gibi önemli fast food zincirlerinin temsilcisi olan TAB Gıda, yayınladığı bültende gıda sektörünün dijitalleşmesi için attıkları önemli adımları açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre TAB Gıda, Popeyes için oluşturduğu yapay zekalı Facebook Messenger botu ile birlikte Türkiye’de mesajlaşma botu üzerinden sipariş vermeyi hayata geçirdi. Aynı zamanda Tıkla Gelsin ve Ne Yediğini Bil gibi hizmetleriyle de şirket dijital platformlar üzerinden kolay yemek siparişi ve bilgilendirme hizmeti veriyor.

Pazarlama stratejileri de gençlere göre eğiliyor

Burger King markası için e-spor oyuncularına yönelik Pro Gamer Menü gibi özel ürünler hazırlayan TAB Gıda, pazarlama stratejilerini de gençlerin yeni dijital kültürüne göre şekillendiriyor. Sadece TAB Gıda değil, gıda sektöründe önemli misyon üstlenen diğer şirketler de dijital kültürle gıda pazarlamasını birleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here