Facebook, bağlı olmadığınız kişilerle ortak olan ilgi alanlarını görüntüleyen yeni bir özelliği ABD’de test etmeye başladı. Amaç insanların Facebook’ta yeni arkadaşlar edinmesini sağlamak.

Facebook, bağlı olmadığınız kişilerle ortak olan ilgi alanlarını görüntüleyen yeni bir özelliği test ediyor. Örneğin, arkadaşlarınızın yayınlarına veya resimlerine yorum yapan kullanıcılar.

Kişinin adı biriyle ortak bir şey paylaşıyorsanız (herkese açık aynı Facebook grubundaysanız, aynı koleje gittiyseniz veya aynı şirkette çalışıyorsanız) o sırada ortaya çıkıyor.

Facebook, bu işlem sırasında profilinizde yalnızca görünür durumda olan bilgilerin kullanılacağını söyledi. Özellik şu anda ABD’deki belirli sayıda kullanıcıyla test ediliyor.

Facebook, “Ortak olarak paylaşılan şeyleri bilmek insanların bağlantı kurmasına yardımcı olmakta. Arkadaşlık yapmadığınız kişilerden gelen yorumların üzerinde görünecek, ancak ortak bir noktaya sahip olabileceğinizi tespit edebilecek etiketler eklemeyi test ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Paylaş