Facebook’un yeni fikri size yeni arkadaşlar kazandırabilir

28 Ağustos 2018
132 Görüntülenme

Facebook, bağlı olmadığınız kişilerle ortak olan ilgi alanlarını görüntüleyen yeni bir özelliği ABD’de test etmeye başladı. Amaç insanların Facebook’ta yeni arkadaşlar edinmesini sağlamak.

Facebook, bağlı olmadığınız kişilerle ortak olan ilgi alanlarını görüntüleyen yeni bir özelliği test ediyor. Örneğin, arkadaşlarınızın yayınlarına veya resimlerine yorum yapan kullanıcılar.

Kişinin adı biriyle ortak bir şey paylaşıyorsanız (herkese açık aynı Facebook grubundaysanız, aynı koleje gittiyseniz veya aynı şirkette çalışıyorsanız) o sırada ortaya çıkıyor.

Facebook, bu işlem sırasında profilinizde yalnızca görünür durumda olan bilgilerin kullanılacağını söyledi. Özellik şu anda ABD’deki belirli sayıda kullanıcıyla test ediliyor.

Facebook, “Ortak olarak paylaşılan şeyleri bilmek insanların bağlantı kurmasına yardımcı olmakta. Arkadaşlık yapmadığınız kişilerden gelen yorumların üzerinde görünecek, ancak ortak bir noktaya sahip olabileceğinizi tespit edebilecek etiketler eklemeyi test ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
119 okunma
119 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
145 okunma
145 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
187 okunma
187 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: