Sosyal medya dünyası gün geçtikçe çocuklar için daha tehlikeli bir hal alıyor. Ebeveynler ve şirketler her ne kadar kendilerine göre çocuklarının sosyal ağlarda olumsuz şeylerle karşılaşmaması için çeşitli uygulamalar yürütse de bu uygulamalar yetersiz kalabiliyor.

Bu durumun önüne geçmek isteyen Facebook ise yaptığı bir duyuruyla çocuklar için Messenger uygulamasını duyurdu. 6 – 12 yaş aralığındaki çocukları hedefleyen yeni Messenger uygulaması, hem çocuklara özel eğlenceli filtreleri beraberinde getiriyor hem de çocuklar arasındaki iletişimi kolaylaştırıyor.

Facebook çocuklara reklam göstermeyecek

Ayrıca Facebook Messenger’ı kullanan çocukların uygunsuz reklamlarla karşılaşması gibi sorunlar üzerine geliştirdiği yeni uygulamasında Facebook, çocuklara hiçbir şekilde reklamlar göstermeyecek.

Messenger Kids uygulamasıyla çocuklar sadece reklamları görmemekle kalmayacak, aynı zamanda bu uygulama üzerinden hiçbir şekilde satın alma da gerçekleştiremeyecek. Böylelikle ailelerin istemediği sorunlar, daha başlamadan çözüme kavuşacak.

Messenger Kids uygulamasının yakında hem Android hem de iOS kullanıcıları için yayınlanması bekleniyor.