Facebook’u sıklıkla kullanıyorsanız en az bir kere head-banging hareketi yapan mor kuş‘a denk gelmişinizdir. Peki gönderilerin altına yorum yapılan ünlü markaların sayfalarında paylaştıkları mor kuşun hikayesi ne? İşte mor kuşun hikayesi?

Facebook’u son zamanlarda ele geçiren mor kuş ifadesini sayfalarında da hatta arkadaşlarınızın fotoğraflarının altında da denk gelebileceğiniz mor kuşun hikayesi ise oldukça garip.

İşte genellikle kafa sallayan, farklı hallerde görüntülenen mor kuşun hikayesi;

Tasarımın sahibi olan Syd Weiler’ın Minneapolis’i ziyareti esnasında havuz kenarında otururken güvercinler etrafını sarıyor. Gökkuşağını hatırlatan tüylerinin güzelliği ve hareketlerinden etkilenerek şu anda her yerde göreceğiniz mor kuşu dijital ortama aktarmaya karar veriyor ve çizimine başlıyor. Twitch kanalında da bir video yayınlayan sanatçının eseri Ocak ayının sonlarına doğru Facebook çıkartmaları arasına giriyor. Sanatçı Twitter hesabı üzerinden bunun müjdesini veriyor. Verir vermez de Facebook’da bir kanal kafa sallayan mor kuşun yer aldığı bir video paylaşıyor. Sanatçının etiketlendiği video, kısa bir sürede 4 milyondan fazla görüntüleme alan kafa sallayan mor kuş popüler oluyor.

 

 

Paylaş