Facebook, fotoğraf ve video hizmetlerini desteklemek için ve özellikle de Snapchat ile rekabet için bir başka yüz tanıma sistemini devreye soktu.

FacioMetrics adı verilen şirket, geçen sene Carnegie Mellon Üniversiteleri öğrencileri tarafından başlatıldı ve akıllı telefonların kamerası vasıtasıyla yüzleri gerçek zamanlı olarak analiz etmesini sağlamak için makine öğrenme algoritmalarını kullanmada uzmanlaştı.

VentureBeat tarafından yapılan açıklamada, Facebook, “şimdi fotoğraf ve videolara daha eğlenceli efektler getirmeye yardımcı olacağını” belirtti. Bu raporda, gerçek zamanlı filtreleri, efektleri ve yüz yüze takas araçlarını içeren sosyal uygulamalar, yani Snapchat bulunuyor.

Kurucusu ve CEO’su Fernando De La Torre’nin başlangıç web sitesinde “FacioMetrics’e artan ilgi ve yüz görüntü analizi talebine – büyütülmüş / sanal gerçeklik, animasyon, izleyici tepki ölçümü ve diğerleri dahil olmak üzere her türlü uygulama – yanıt verdik” dedi. . “Şimdi, çalışmalarımızı inanılmaz bir ölçekte ilerleterek dünyanın dört bir yanından insanlarımıza ulaşabileceğimiz Facebook ekibine katılarak büyük bir adım atıyoruz” dedi.

FACEBOOK VE SNAPCHAT ARASINDAKİ REKABET KIZIŞIYOR!

Bu satın alma aynı zamanda Facebook’un Snapchat’la daha iyi rekabet etme yönündeki en son girişimi. Sosyal paylaşım ağı Facebook geçtiğimiz Nisan ayında yüz değiştiren uygulama MSQRD’yi satın almıştı ve son zamanlarda bu tür bir yüz tanıma teknolojisini ana mobil uygulamanın kamera özelliğinde İrlanda’da bir beta test aşamasında olarak uyguluyor.

Paylaş