Facebook, Project Ara Muadili Modüler Telefon Geliştiriyor

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda kendi telefonumuzu kendimiz oluşturacağımız modüler yapıdaki telefonlar bir hayli konuşulmuş ve Google, Project Ara ile bu konuda önemli bir yol katetmişti. Ne yazık ki üreticilerin ticari kuşkuları nedeniyle Project Ara iptal olmuş ve LG, modüler telefon kavramını telefona yeni özellikler kazandıran bileşenlerle daha da ticari bir pozisyona G5 modeliyle getirmişti.

Project Ara’nın iptal olmasından sonra şimdi de Facebook’un modüler bir akıllı telefon projesi üzerine çalıştığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre ARGE çalışmaları Facebook Building 8’de devam eden şirketin yeni modüler telefonu kare şeklinde bileşenlerden oluşuyor ve hoparlörden işlemcisine kadar birçok özelliği değişebiliyor.

Elbette bu küp şeklindeki modüllerden oluşan akıllı telefon projeleri fikir olarak güzel olsa da yere düştüğünde parçaların dağılma ihtimali ve tasarımsal olarak pek de göze hoş gelmeyeceği gibi soru işaretleri hala mevcut. Muhtemelen bu telefonlar hayatımıza girerken şirketler bu sorunlara da bir çözüm üreteceklerdir.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here