CNET’in haberine göre Facebook, 2015’te kullanıma sunduğu Moments uygulamasını 25 Şubat’ta sonlandırıyor.

Moments, Facebook’un daha fazla kullanıcıyı bağlaması için ilginç bir girişimdi. Ancak uygulama fotoğrafları Facebook’a düzgün şekilde bağlayamadı. Bu da onun bir süre sonra unutulmasına neden oldu.

Facebook, arkadaşlarınızın kim olduğunu veya doğum günlerinin ne zaman olduğunu anlamak gibi şeyler için kullanıcı verilerini kullandı. Ancak Moments’ta paylaşım kullanıcıların yeteri kadar ilgisini çekmedi. Kullanıcılar fotoğraflarını Facebook veya Google Fotoğraflar gibi başka servislerden paylaşmayı tercih etti.

Bununla birlikte, kullanıcı verilerine öncelik veren bir şirket olan Facebook’un insanların fotoğraflarını Moments aracılığıyla toplamaktan vazgeçmesi ilginç bir hareket. Buradaki teknoloji Facebook’un ana uygulamasına entegre edilebilir.

Facebook, Moments’taki fotoğraflarını dışa aktarmak isteyenler için bir araç geliştirdi. Kullanıcılar bunları özel albümler halinde ana Facebook hesaplarına taşıyabilirler ya da cihazlarına indirebilirler. Kullanıcıların fotoğraflarını transfer etmeleri için mayıs ayına kadar süreleri var.

Paylaş