Facebook, kısa süre sonra %100 yenilenebilir enerjiye geçecek

31 Ağustos 2018
351 Görüntülenme

Facebook çevre dostu bir şirket olmak için çalışmalarına hız verdi. Sosyal medya devi, 2020 yılı itibarıyla enerjisi ihtiyacını %100 olarak yenilenebilir kaynaklardan sağlayacak.

Facebook, 2020 yılı itibarıyla enerjisi ihtiyacını %100 olarak yenilenebilir kaynaklardan sağlayacağını açıkladı. Google ve Apple, dünya genelindeki tüm tesislerinin enerji ihtiyacını güneş ve rüzgar enerjisinden sağladıklarını açıklamıştı.

2015 yılında Facebook, tesislerinin yüzde 50’sini rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerjiyle 2018’e kadar destekleme hedefini koymuştu. 2017’de yüzde 51 yenilenebilir enerji ile bu hedefe erkenden ulaşıldı.

Facebook zaten Los Lunas, New Mexico, Papillion, Nebraska, Luleå, İsveç, Altoona, Iowa ve Fort Worth, Teksas veri merkezlerine güç sağlamak için yüzde 100 temiz ve yenilenebilir enerji kullanıyor.

Google ve Apple gibi diğer şirketler de yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanmaya karar verdiler. Starbucks, Walmart, Target ve General Motors gibi birçok şirket de yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik anlaşma imzaladı.

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
90 okunma
90 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
125 okunma
125 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
164 okunma
164 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: