Warning: getimagesize(/homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/uploads/2016/11/facebook-çin.jpeg): failed to open stream: No such file or directory in /homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/plugins/mashsharer/includes/header-meta-tags.php on line 270

Facebook Kendi Sansür Aracını Geliştiriyor

Facebook, Çin'in sansür politikalarına uyum sağlayacak bir sansür aracı geliştiriyor.


2009’da yasaklandığından bu yana Çin’e yeniden girmeye çalışan Facebook, bu çabasını gerçekleştirebilmek için kendi sansür aracını geliştiriyor.

New York Times’ın haberine göre Facebook, Çin’in sansür politikalarına uyum sağlayacak bir sansür aracı geliştiriyor. Bu aracın sosyal ağa entegre edileceği yada Çin Hükümetinin erişim sağlayacağı konularında herhangi bir kesinlik yok ama araca dair kodlar Facebook çalışanları tarafından görüntülenebiliyor.

Bu araç, halihazırda bulunan engelleme araçlarından farklı olarak üçüncü partilerin popüler içerikleri engellemesini sağlayacak. Böylece içerikler kullanıcılara gösterilmeyecek. Çin Hükümetinin şartları öğrenilmeden geliştirilen araç, sansür için gerekli ihtiyaçları ağa katacak ve Facebook’un hedef tahtasını çok daha genişletecek bir adım niteliği taşıyor.

Araca dair en büyük korku ise ABD’den kötü amaçlı kullanıma yol açması.

Yorumlar

yorum

What's Your Reaction?

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Kendi Sansür Aracını Geliştiriyor

Giriş Yap

Captcha!
Don't have an account?
Kaydol

Şifremi Unuttum

Back to
Giriş Yap

Kaydol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Image