Facebook, ‘Etkinlikler’ Uygulamasını Duyurdu


Dünya’nın en kapsamlı sosyal medya ağı Facebook, yepyeni bir uygulamayla kullanıcı dostu olmaya devam ediyor. Artık konserleri, tiyatro oyunlarını, partileri, gösterileri ve bunun gibi birçok etkinliği reklamlardan, dergilerden ya da billboard’lardan değil Facebook’daki etkinlik sayfasından öğreniyoruz. Hali hazırda 650 milyon aktif kullanıcısı bulunan etkinlikler servisi için Facebook,  ‘etkinlikler’ uygulamasını duyurdu. Peki etkinlikler uygulamasının özelliği nedir?

Etkinlikler uygulaması ile arkadaşlarınızın, ya da tanıdıklarınızın oluşturduğu, gitmeyi düşündükleri ya da gidecekleri, o dönem popüler olan tüm etkinlikleri görebileceksiniz. Ancak bunlara Facebook üzerinden değil özel olarak olarak geliştirilmiş ayrı bir uygulamada erişeceğiniz için çok daha kullanışlı ve basit olacak. Ayrıca kendi kullandığınız takvim uygulaması ile de senkronize edebileceksiniz.

Etkinlik hizmetini kullanmak için Messenger gibi uygulamayı indirmeniz gerekmiyor, Facebook üzerinden de etkinlikleri kontrol edebilirsiniz. Bu uygulama daha kapsamlı ve yoğun kullanan kullanıcılar için geliştirildi.

Şuan için Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde iOS cihazlar için kullanıma sunulan uygulama, yakın zamanda android platformuna da gelecek. Ardından da tüm dünyada hizmete sunulacak.

Etkinlikler uygulamasının tanıtım videosu:

Yorumlar

yorum

What's Your Reaction?

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook, ‘Etkinlikler’ Uygulamasını Duyurdu

Giriş Yap

Captcha!
Don't have an account?
Kaydol

Şifremi Unuttum

Back to
Giriş Yap

Kaydol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Image