Startup alanında Estonya, dünyanın en iyi BT profesyonellerini ülkede buluşturacak ikinci Kariyer Avı (Career Hunt) programını başlattı. Bu programda BT profesyonelleriyle Transferwise, Taxify, Veriff ve Pipedrive gibi yetenekli BT uzmanlarına ihtiyaç duyan birçok startup bir araya getiriliyor.

Bir benzerinin geçen sene yapıldığı programa ilgi gösteren dünyanın dört bir yanından 5,500 kişi, Estonya’da çalışmak başvuruda bulundu. Toplamda 23 başarılı aday Estonya’ya gelerek ülkenin en iyi teknoloji şirketleriyle yüz yüze görüşme imkanı elde etti. Bu adayların 7 tanesi daha sonra Estonya’da çalışmaya başladı.

Estonya bu yıl da teknoloji uzmanlarını hayatlarını değiştirecek bir iş görüşmesine çağırıyor. İlk inceleme aşamasını geçen katılımcılar beş gün sürecek ve tamamen ücretsiz olan bir teknoloji turu için Estonya’ya uçacak. Katılımcılar program kapsamında iş çıkışı eğlencesine, Estonya’nın geleneksel saunalarını keşfetmeye ve kuzey yemekleriyle birlikte ünlü beyaz geceleri deneyimlemeye davet ediliyor.

Estonya Devleti’nin Work in Estonia programı aracılığıyla gerçekleştirilen bu yılki Kariyer Avı’na başvurular 31 Mart 2019’a kadar https://careerhunt.eu/sayfasından online olarak yapılabiliyor. Ayrıca aynı sayfadan katılan şirketlerin tam profillerine ve adaylardan istenen gerekliliklere de ulaşılabiliyor.

Paylaş