Fortnite yaratıcısı Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney, Epic Games Store üzerinden kullanıcı verilerinin Çin hükümetine sızdırıldığı iddialarını yalanladı.

Bir Twitter kullanıcısı, Epic Games’in hesap kullanıcı bilgilerini Tencent’e geri dağıtma hakkına sahip olduğunu ve daha sonra Çin hükümetiyle paylaşıldığını iddia etti. Sweeney bu iddiaları reddetti ve “Tencent’in müşteri verilerine erişimi yok. Hizmet Koşulları, Epic’in tümüyle sahip olduğu uluslararası iştirakleri (dünya genelinde alımları yapmak ve vergi ödemek için var olan) arasında paylaşılan verilere atıfta bulunuyor.” dedi.

Sweeney, Tencent’in kullanıcı verileri bilgisine erişimi olmadığını ve “ Yatırımcılar Epic’in finansal tablolarına erişime sahip olduğunu söylüyor.

Sweeney’e, Epic Games Store’daki güvenlik ihlali ile ilgili bir başka soru sorulduğundan “güvenliğin ihlal edilmediğini ve hesap bilgilerinin sızdırılmadığını” söyledi.

Bunun yerine, bilgisayar korsanlarının diğer sitelerden sızan e-posta adresi ve şifre kombinasyonlarının veritabanlarını kullandığını söyledi. Aynı kimlik bilgilerini kullanarak Epic ve diğer hizmetlere giriş yapmaya çalışıyorlar.

Paylaş