Türkiye’de enflasyonun beklentilerin üstünde, ekonomiye zarar verecek şekilde artmasının ardından kurumlar ayağa kalkarak devletle el ele verip enflasyonla topyekün mücadele programı başlattı. Türkiye’nin dört bir yanından, fabrikalardan süpermarketlere kadar herkes taşın altına elini koyacağı duyurusunu yaptı.

İnternet ortamında yapılacakları merakla beklerken karşımıza iki açıklama geldi:

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na Turkcell de tam destek veriyor. Türkiye’nin Turkcell’i, iletişim ihtiyaçlarını herkes daha rahat karşılasın diye bugünden itibaren internet paketlerini ikiye katlıyor. Ayrıca, Türkiye’nin sevilen dijital uygulamaları BiP, TV+, Dergilik, fizy ve lifebox’ta geçerli GB’lar da iki katına çıkıyor. Kampanyadan faydalanabilmek için BiP uygulamasına girerek, keşfet içerisindeki “Enflasyonla Mücadele” kanalını takip etmek yeterli olacak.

Türk Telekom, Türkiye Cumhuriyetinin 95’nci kuruluş yıldönümünde “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”na destek olmak amacıyla, evde internet ve Tivibu’ya yeni abone olanlara ilk üç ay yüzde 10 indirim uygulayacak. Yılsonuna kadar devam edecek kampanyada teklifler, 1000 dakika ve 1000 SMS üzerine 3GB 27TL, 5GB 32TL, 7GB 38TL, 10GB 45TL, 15GB 55TL olacak. İlk 3 ay bu fiyatlar üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacak.

Kullanıcılar; forumlarda, sözlüklerde Tekno Safari’ye gönderdikleri mesajlarda enflasyonla topyekün mücadeleyi internet bağlantılarında görmek istediklerini dile getiriyor. Yani kota artırmak veya telefona indirim getirmek yerine her ay bağlandığımız internette somut indirimler görmek istiyoruz.

Enflasyon canavarına topyekün saldıracaksak bunda internet ücretlerini de kullanalım.

Paylaş