YouTube’ta Enes Batur’un yaptığı içeriklerin başta PewDiePie olmak üzere aslında tamamen diğer YouTuber’lara ait videoların kopyası olduğu yönündeki video yayından kaldırıldı.

YouTube’ta JT adlı kanal geçtiğimiz günlerde Enes Batur’un yaptığı içeriklerin PewDiePie’ın benzeri hatta aynı olduğunu iddia etti bir video yayınlandı. Videoda Batur’un PewDiePie benzeri video kapak görseli ve içerikleri ürettiği görülüyordu. Ancak bu video Batur’un şikayeti üzerine yayından kaldırıldı.

Geçtiğimiz dönemde YouTube’un kanalını öldürmeyi planladığını söyleyen PewDiePie, yeni konseptle beraber Minecraft videoları çekmeye başlamıştı.

Enes Batur da uzun zaman sonra ilk Minecraft videosunu geçtiğimiz günlerde yayınladı. Videonun ismi, kapak görseli ve içeriği de tartışılmaya başlandı. Videonun ve konseptin tamamen PewDiePie’dan çalıntı olduğu söylenirken, Enes Batur’un videosunun altyazıları değiştirildi. Eklenen İngilizce altyazı içerisinde “Ben bir içerik hırsızıyım.” gibi ifadelere yer veriliyor. Ayrıca videonun dislike miktarı 67 bini geçmiş durumda.

Enes Batur’dan konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi.

Paylaş