İnsanlar Hyperloop tünel taşımacılığının durumunu düşünürken , Elon Musk, The Boring Company’nin planlarını güncelledi. Yeni bir konsept video, insanlar ve bisikletler için servislere odaklanıyor.

Elon Musk son dönemde sürekli duyduğumuz bir isim. Gerek uzay çalışmaları gerekse de tünel projeleri çoğu kişinin dilinde. Elon Musk bu sefer, Twitter hesabından “urban loop” olarak adlandırılan sistemin nasıl çalışacağını anlatan bir video yayınladı. Yeni sistem sayesinde şehir içinde insanlar daha hızlı hareket edip, doğrudan hedeflerine ulaşabilirler.

Musk’ın The Boring Company ile birlikte geliştirdiği urban loop adlı proje yeni toplu taşıma sistemi ile ilgili. Mekik, insanları ve bisikletleri taşımak için tasarlandı ve Musk, Boring Company’nin döngü ağının “1000 küçük istasyona ve tek bir park alanının büyüklüğüne sahip olacağını” söyledi. Kapsül veya mekik, saatte 200 km/s hıza kadar çıkabiliyor.

Son olarak Musk,”urban loop” projesinde arabası olmayan insanlara öncelik verileceğini belirtti. Sistemin nasıl gerçekleştirileceği veya ne zaman hayata geçeceği konusunda kesin bir bilgi yok. Konu hakkında bilgi sahibi oldukça sizlere aktaracağız.