Elon Musk’ın alev silahına satış yasağı gelebilir

30 Ocak 2018
361 Görüntülenme

Alev silahını satışa sunarak “kesinlikle bir tane bile almayın” diyen Elon Musk, paylaştığı videolarla Kaliforniyalı siyasetçinin dikkati çekti.

The Boring Company şirketinin ön satışa çıkardığı alev silahı ikinci günde 10 bin adet satarak daha piyasaya çıkmadan stoğunun yarısın eritirken paylaşılan verilere göre 500 dolarlık alev silahı 10 bin adet satarak şirkete 5 milyon dolarlık gelir sağladı.

Özellikle teknoloji odaklı videolarıyla yakından tanıdığımız Ünlü YouTuber Marques Brownlee ise silahı ön sipariş edeceğini ancak buna rağmen silahın yasa dışı olabileceğini belirtmişti.

Elon Musk ise Marques’in tweet’ini yanıtlayarak silahın alevinin 3 metreden kısa ve bunun tamamen uygun olduğunun, tasarımlarının az zarar maksimum eğlence olduğunu söyleyerek et bıçağından daha çok korktuğunu vurguladı.

Haberleri gören Kaliforniyalı siyasetçi Miguel Santiago attığı tweet ile öfkesini belirterek bunun eğlenceli olmayacağını dile getirdi.

Elon Musk’ın alev silahının akıbetinin ne olacağı henüz bilinmiyor ancak görünüşe göre gelen tepkilere rağmen silah, yasal olarak herhangi bir sorun ortaya çıkarmıyor. Yine de önümüzdeki günlerde atılacak adımlarla Musk’ın bu silahla ilgili sorun yaşayıp yaşamayacağını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Nissan Türkiye 8 ülkenin yönetim merkezi oldu
35 okunma
35 okunma

Nissan Türkiye 8 ülkenin yönetim merkezi oldu

Onur Binay - 21 Nisan 2019

1 Nisan 2019 tarihi itibariyle, Nissan’ın Fas, Tunus, Sudan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Özbekistan ve Türkmenistan pazarlarındaki operasyonlar, görev alanı genişleyen…

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu
69 okunma
69 okunma

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Onur Binay - 20 Nisan 2019

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world”…

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?
92 okunma
92 okunma

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?

Onur Binay - 20 Nisan 2019

Akıllı telefonlardan kameralara hatta bilgisayarlara kadar birçok farklı ürünün fiyatı Dubai’de ne kadar gelin hep birlikte görelim.... Yurtdışı seyahatlerinden dönerken…

%d blogcu bunu beğendi: