Elon Musk’ın alev silahına satış yasağı gelebilir

30 Ocak 2018
261 Görüntülenme

Alev silahını satışa sunarak “kesinlikle bir tane bile almayın” diyen Elon Musk, paylaştığı videolarla Kaliforniyalı siyasetçinin dikkati çekti.

The Boring Company şirketinin ön satışa çıkardığı alev silahı ikinci günde 10 bin adet satarak daha piyasaya çıkmadan stoğunun yarısın eritirken paylaşılan verilere göre 500 dolarlık alev silahı 10 bin adet satarak şirkete 5 milyon dolarlık gelir sağladı.

Özellikle teknoloji odaklı videolarıyla yakından tanıdığımız Ünlü YouTuber Marques Brownlee ise silahı ön sipariş edeceğini ancak buna rağmen silahın yasa dışı olabileceğini belirtmişti.

Elon Musk ise Marques’in tweet’ini yanıtlayarak silahın alevinin 3 metreden kısa ve bunun tamamen uygun olduğunun, tasarımlarının az zarar maksimum eğlence olduğunu söyleyerek et bıçağından daha çok korktuğunu vurguladı.

Haberleri gören Kaliforniyalı siyasetçi Miguel Santiago attığı tweet ile öfkesini belirterek bunun eğlenceli olmayacağını dile getirdi.

Elon Musk’ın alev silahının akıbetinin ne olacağı henüz bilinmiyor ancak görünüşe göre gelen tepkilere rağmen silah, yasal olarak herhangi bir sorun ortaya çıkarmıyor. Yine de önümüzdeki günlerde atılacak adımlarla Musk’ın bu silahla ilgili sorun yaşayıp yaşamayacağını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor
11 okunma
11 okunma

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

Avrupa’nın İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) tarafından desteklenen sürdürülebilir enerji lokomotifi InnoEnergy’nin yaptırdığı radikal bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Hazırlanan rapora…

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor
17 okunma
17 okunma

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

HUAWEI, görme engelli insanların yapay zekanın gücünü kullanarak konuştukları insanların yüzlerindeki duyguları "görmelerini" veya hissetmelerini sağlayan bir uygulama geliştirdi. “Facing Emotions” adı…

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme
22 okunma
22 okunma

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme

Meriç Türkbıkmaz - 17 Aralık 2018

Otomotiv endüstrisinin petrolden bağımsız ve temiz enerji çabaları 1973 Petrol Krizi ile birlikte başlamış, 1990'larda General Motors'un EV1 projesi ile…

%d blogcu bunu beğendi: