Tesla ve SpaceX gibi geleceğin teknolojisine yön veren dünyanın önde gelen şirketlerinin CEO’su Elon Musk, teknoloji dünyasında geleceği getiren adam olarak tanınıyor. Sayısız ödüle sahip olan Musk, kendisi her ne kadar kabul etmese de bir deha olarak görülüyor.

Elon Musk, her ne kadar teknolojinin geleceğine yön veren isimlerden biri olarak nitelendirilse de geleceğin en büyük teknolojisi olacağı söylenen yapay zeka, Elon Musk’a pek de cezbedici gelmiyor. Musk, konuşma yaptığı her konferansta yapay zekanın insanlık için büyük bir tehlike olduğunu ve gelecekte yapay zekanın yaşadığımız gezegeni ele geçirebileceğini dile getiriyor.

Elon Musk, geçtiğimiz dönemlerde insanın da yapay zeka ile başa çıkabilecek bir zekaya sahip olması gerektiğini, aksi takdirde insan yapımı yapay zekaların kusursuz olmasıyla birlikte insanlığın önüne geçebileceğini söyleyerek Neuralink isimli bir şirket kurmuştu. Şimdi ise Musk, şirketteki çalışmaların hızlandığını belirtti.

WSJ’nin belirttiğine göre Neuralink şirketi, “neural lace” adı verilen teknoloji üzerinde çalışarak insanın beyin yapısını geliştirmeyi ve yapay zeka gibi yeteneklere sahip olmasını hedefliyor. Musk’a göre biri yapay zekanın önüne geçmezse, gelecekte insanlığın katili yapay zeka olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here