Elon Musk, içecek markası Teslaquila’yı tescilliyor

15 Ekim 2018
2075 Görüntülenme

Elon Musk’ın 1 Nisan şakası için elinde “iflas” yazılı kartonu tutarak Tesla Model 3’e yaslanıp uyuduğu fotoğrafını paylaşmış ve o sahnede etrafının “Teslaquila” şişeleriyle çevrili olduğuyla ilgili bir tweet yayınlamıştı.

Elon Musk’ın bu 1 Nisan şakasının ardınan elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın “Teslaquila” markasını taşıyan alkollü içeceklerini piyasaya sürmek istediğiyle ilgili çeşitli dedikodular bir süredir sosyal ağlarda gündeme geliyordu. Ardınan Elon Musk, “Teslaquila” markasını tescillediğiyle ilgili CNET’in yayınladığı bir haberi retweetleyerek “Teslaquila çok yakında geliyor” ifadelerini kullandı. Ardınan Musk, “Görsel yaklaşım” açıklamasıyla Teslaquila şişesinin neye benzeyeceğini gösteren aşağıdaki tweeti paylaştı:

Tesla şirketi açıklama yapmaktan kaçınıyor

Elon Musk, Teslaquila markası için ABD Patent Ofisi’ne başvuru yapmasıyla ilgili Twitter’da paylaşım yapmaktan kaçınmazken Teslaquila markasına hem isminin bir kısmını hem de logosunu veren Musk’ın şirketi elektrikli otomobil üreticisi Tesla, net bir şekilde Teslaquila markası hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.

Bu noktada Teslaquila’nın son tüketiciye ulaşan bir alkollü içecek markası mı olacağı yoksa sadece özel üretimle mi sergileneceği bilinmiyor. Ancak bilinen bir durum var ki Tesla şirketi, bir otomobil firmasının alkollü içecek markasıyla anılmasından pek de hoşnut değil.

Öyle ki alkollü içecek kullanan birinin trafiğe çıkması yasakken, üstelik kazaların büyük bir kısmı alkol kullanımı sebebiyle meydana gelirken Tesla gibi bir otomobil firmasının aynı zamanda bir alkollü içecek markasıyla aynı çatı altından çıkacak olması, markanın geleceği ve yaratacağı algı açısından pek de sağlıklı görünmüyor.

İlginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri
39 okunma
39 okunma

Teknoloji Haberleri

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

İçişleri Bakanlığı uyuşturucu karşıtı uygulama geliştirdi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu konrusunda aileleri bilinçlendirmek için geliştirdikleri uygulamayı şöyle tanıttı: Vatandaşlarımızın…

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi
226 okunma
226 okunma

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

Turkcell geçtiğimiz günlerde cep telefonundan internete bağlanınca 9 TL verileceğini, bunun verilmemesi için hızlı giriş uygulamasının kullanılacağını duyurmuştu. Yine aynı…

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor
157 okunma
157 okunma

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor

Timur Akkurt - 13 Ocak 2019

Nissan geçmiş dönemde oldukça yüksek fiyatla satılan teknolojileri herkesin alabileceği fiyat skalasına getirme gayretlerine son sürat devam ediyor. Gerek Avrupa'nın…

%d blogcu bunu beğendi: