Elon Musk, içecek markası Teslaquila’yı tescilliyor

15 Ekim 2018
2903 Görüntülenme

Elon Musk’ın 1 Nisan şakası için elinde “iflas” yazılı kartonu tutarak Tesla Model 3’e yaslanıp uyuduğu fotoğrafını paylaşmış ve o sahnede etrafının “Teslaquila” şişeleriyle çevrili olduğuyla ilgili bir tweet yayınlamıştı.

Elon Musk’ın bu 1 Nisan şakasının ardınan elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın “Teslaquila” markasını taşıyan alkollü içeceklerini piyasaya sürmek istediğiyle ilgili çeşitli dedikodular bir süredir sosyal ağlarda gündeme geliyordu. Ardınan Elon Musk, “Teslaquila” markasını tescillediğiyle ilgili CNET’in yayınladığı bir haberi retweetleyerek “Teslaquila çok yakında geliyor” ifadelerini kullandı. Ardınan Musk, “Görsel yaklaşım” açıklamasıyla Teslaquila şişesinin neye benzeyeceğini gösteren aşağıdaki tweeti paylaştı:

Tesla şirketi açıklama yapmaktan kaçınıyor

Elon Musk, Teslaquila markası için ABD Patent Ofisi’ne başvuru yapmasıyla ilgili Twitter’da paylaşım yapmaktan kaçınmazken Teslaquila markasına hem isminin bir kısmını hem de logosunu veren Musk’ın şirketi elektrikli otomobil üreticisi Tesla, net bir şekilde Teslaquila markası hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.

Bu noktada Teslaquila’nın son tüketiciye ulaşan bir alkollü içecek markası mı olacağı yoksa sadece özel üretimle mi sergileneceği bilinmiyor. Ancak bilinen bir durum var ki Tesla şirketi, bir otomobil firmasının alkollü içecek markasıyla anılmasından pek de hoşnut değil.

Öyle ki alkollü içecek kullanan birinin trafiğe çıkması yasakken, üstelik kazaların büyük bir kısmı alkol kullanımı sebebiyle meydana gelirken Tesla gibi bir otomobil firmasının aynı zamanda bir alkollü içecek markasıyla aynı çatı altından çıkacak olması, markanın geleceği ve yaratacağı algı açısından pek de sağlıklı görünmüyor.

İlginizi çekebilir

Apple AirPods Android telefon ile nasıl kullanılır?
32 okunma
32 okunma

Apple AirPods Android telefon ile nasıl kullanılır?

Onur Binay - 22 Mart 2019

AirPods'ları bir Android telefona bağlamak, Bluetooth ile herhangi bir cihazı bağlamakla aynı. Android cihazınızda Bluetooth ayarlarını açın. Yeni Bir Aygıt…

Oppo’nun ilk 5G akıllı telefonu 5G CE sertifikası aldı
29 okunma
29 okunma

Oppo’nun ilk 5G akıllı telefonu 5G CE sertifikası aldı

Onur Binay - 22 Mart 2019

Kısa süre önce Türkiye'de hizmet vermeye başlayan Oppo'nun ilk 5G akıllı telefonu, küresel denetim hizmetleri kurumu Sporton International tarafından yürütülen…

WhatsApp’a yalan haberlerle mücadele için iki yeni özellik geldi
32 okunma
32 okunma

WhatsApp’a yalan haberlerle mücadele için iki yeni özellik geldi

Onur Binay - 22 Mart 2019

WhatsApp, Business için resmi beta beta programını açtıktan sonra, iş kullanıcıları yeni özellikleri test etmeye başladı. Özellikle, WhatsApp kısa bir süre…

%d blogcu bunu beğendi: