Elon Musk’ın 1 Nisan şakası için elinde “iflas” yazılı kartonu tutarak Tesla Model 3’e yaslanıp uyuduğu fotoğrafını paylaşmış ve o sahnede etrafının “Teslaquila” şişeleriyle çevrili olduğuyla ilgili bir tweet yayınlamıştı.

Elon Musk’ın bu 1 Nisan şakasının ardınan elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın “Teslaquila” markasını taşıyan alkollü içeceklerini piyasaya sürmek istediğiyle ilgili çeşitli dedikodular bir süredir sosyal ağlarda gündeme geliyordu. Ardınan Elon Musk, “Teslaquila” markasını tescillediğiyle ilgili CNET’in yayınladığı bir haberi retweetleyerek “Teslaquila çok yakında geliyor” ifadelerini kullandı. Ardınan Musk, “Görsel yaklaşım” açıklamasıyla Teslaquila şişesinin neye benzeyeceğini gösteren aşağıdaki tweeti paylaştı:

Tesla şirketi açıklama yapmaktan kaçınıyor

Elon Musk, Teslaquila markası için ABD Patent Ofisi’ne başvuru yapmasıyla ilgili Twitter’da paylaşım yapmaktan kaçınmazken Teslaquila markasına hem isminin bir kısmını hem de logosunu veren Musk’ın şirketi elektrikli otomobil üreticisi Tesla, net bir şekilde Teslaquila markası hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.

Bu noktada Teslaquila’nın son tüketiciye ulaşan bir alkollü içecek markası mı olacağı yoksa sadece özel üretimle mi sergileneceği bilinmiyor. Ancak bilinen bir durum var ki Tesla şirketi, bir otomobil firmasının alkollü içecek markasıyla anılmasından pek de hoşnut değil.

Öyle ki alkollü içecek kullanan birinin trafiğe çıkması yasakken, üstelik kazaların büyük bir kısmı alkol kullanımı sebebiyle meydana gelirken Tesla gibi bir otomobil firmasının aynı zamanda bir alkollü içecek markasıyla aynı çatı altından çıkacak olması, markanın geleceği ve yaratacağı algı açısından pek de sağlıklı görünmüyor.

Paylaş