Elon Musk doğruladı: Supercharger 2019’da Türkiye’de!

27 Aralık 2018
975 Görüntülenme

Otomotiv dünyasında elektrikli dönüşümü hızlandıran marka olarak adını tarihe yazdıran Tesla Motors, Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin’de ana güzergahları kapsayan Supercharger hızlı şarj istasyonu ağına sahip olsa da, Orta Doğu ile köprü niteliği taşıyan ülkemiz sınırlarına henüz ulaşabilmiş değil.
2015 yılından beri sunumlarda gösterilen haritalarda beliren Türkiye’deki şarj noktaları için yeni yıl ile birlikte geri sayıma başladığımızı, Elon Musk Twitter üzerinden bir kez daha doğruladı.
Her gün kendisine gönderilen binlerce tweet arasından dikkatini çekenlere cevap veren Musk, Supercharger genişleme takvimi hakkında Avrupa bölgesi için önümüzdeki yıl “… İrlanda’dan Kiev’e, Norveç’ten Türkiye’ye …” ifadesine yer verdi.

Tesla Supercharger istasyonlarının Türkiye’ye gelişi hem akademi dünyasındaki danışmanlar, hem de alt yükleniciler tarafından zaten doğrulanmıştı ancak yüksek döviz kurları ve ekonomideki durgunluğun üstüne bir de 15 Ağustos 2018 tarihinde yürürlüğe giren ABD’den ithal otomotiv ürünlerine ek yüzde 120 gümrük vergisi ile Tesla yönetiminin ilgisinin azalacağı, istasyonların gecikebileceği söyleniyordu. Bu söylentiler ülkemiz adına sürpriz gelişmeler yaşanmazsa boşa çıkmış oldu.

2019 yılıyla birlikte İstanbul’da açacağı showroom ve servis merkeziyle Türkiye’deki resmi faaliyetlerine de başlaması beklenen Tesla’nın Supercharger istasyonları, ülkemizde elektrikli otomobil kullanımı hakkındaki önyargıları da yenmek açısından büyük önem arz ediyor.

İlginizi çekebilir

Oyuncular için Razer Gold dönemi başlıyor
32 okunma
32 okunma

Oyuncular için Razer Gold dönemi başlıyor

Onur Binay - 22 Mayıs 2019

Bu işlemden faydalanmak için Rixty ve Game Sultan servislerini kullanan oyuncular hesaplarını Razer Gold'a yükseltmesi gerekiyor. Bakiyelerini transfer eden oyuncular…

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme
50 okunma
50 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme

Onur Binay - 22 Mayıs 2019

Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye özellikler sunmayı hedefliyor. Bu modeller, Huawei P30 Pro modelinde gördüğümüz Kirin 980…

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?
46 okunma
46 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?

Onur Binay - 21 Mayıs 2019

Honor, Londra’da düzenlediği etkinlikte Honor 20 ve Honor 20 Pro modellerini tanıttı. Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye…

%d blogcu bunu beğendi: