Elon Musk doğruladı: Supercharger 2019’da Türkiye’de!

27 Aralık 2018
926 Görüntülenme

Otomotiv dünyasında elektrikli dönüşümü hızlandıran marka olarak adını tarihe yazdıran Tesla Motors, Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin’de ana güzergahları kapsayan Supercharger hızlı şarj istasyonu ağına sahip olsa da, Orta Doğu ile köprü niteliği taşıyan ülkemiz sınırlarına henüz ulaşabilmiş değil.
2015 yılından beri sunumlarda gösterilen haritalarda beliren Türkiye’deki şarj noktaları için yeni yıl ile birlikte geri sayıma başladığımızı, Elon Musk Twitter üzerinden bir kez daha doğruladı.
Her gün kendisine gönderilen binlerce tweet arasından dikkatini çekenlere cevap veren Musk, Supercharger genişleme takvimi hakkında Avrupa bölgesi için önümüzdeki yıl “… İrlanda’dan Kiev’e, Norveç’ten Türkiye’ye …” ifadesine yer verdi.

Tesla Supercharger istasyonlarının Türkiye’ye gelişi hem akademi dünyasındaki danışmanlar, hem de alt yükleniciler tarafından zaten doğrulanmıştı ancak yüksek döviz kurları ve ekonomideki durgunluğun üstüne bir de 15 Ağustos 2018 tarihinde yürürlüğe giren ABD’den ithal otomotiv ürünlerine ek yüzde 120 gümrük vergisi ile Tesla yönetiminin ilgisinin azalacağı, istasyonların gecikebileceği söyleniyordu. Bu söylentiler ülkemiz adına sürpriz gelişmeler yaşanmazsa boşa çıkmış oldu.

2019 yılıyla birlikte İstanbul’da açacağı showroom ve servis merkeziyle Türkiye’deki resmi faaliyetlerine de başlaması beklenen Tesla’nın Supercharger istasyonları, ülkemizde elektrikli otomobil kullanımı hakkındaki önyargıları da yenmek açısından büyük önem arz ediyor.

İlginizi çekebilir

Apple, iOS 12.2 güncellemesini yayınladı
33 okunma
33 okunma

Apple, iOS 12.2 güncellemesini yayınladı

Onur Binay - 26 Mart 2019

Apple, “Şov zamanı” etkinliğinin ardından iOS 12.2 güncellemesini de iPhone ve iPad sahiplerine sundu. Güncelleme Apple News+ için gerekli ortamı…

Apple ilk oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu
28 okunma
28 okunma

Apple ilk oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu

Onur Binay - 26 Mart 2019

100’den fazla yeni ve özel oyun içerecek serviste Hironobu Sakaguchi, Ken Wong, Will Wright ve daha birçok ünlü yapımcıya ait…

Apple, Netflix gibi kendi film ve dizilerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini tanıttı
30 okunma
30 okunma

Apple, Netflix gibi kendi film ve dizilerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini tanıttı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Apple, Netflix gibi kendi orijinal içeriklerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini Steven Speilberg, Reese Witherspoon, Jannifer Aniston, Steve Carrel gibi…

%d blogcu bunu beğendi: