Elektronik Sigaranın İlk Zararı Ortaya Çıktı

Araştırmaya göre elektronik sigaralar da diş etlerine sigara kadar zarar veriyor.


Araştırmaya göre elektronik sigaralar da diş etlerine sigara kadar zarar veriyor.

Rochester Üniversitesi Tıp Merkezi’nde yapılan araştırmaya göre elektronik sigaralar da diş etlerine sigara kadar zarar veriyor.

Prof. Irfan Rahman tarafından Tıp ve Dişçilik Okulu’da yapılan araştırma aynı zamanda elektronik sigaraların ağız sağlığına etkileri konusunda bir ilk olma özelliği taşıyor. Genç yetişkinler arasında giderek yaygınlaşan elektronik sigaların daha sağlıklı olduğu düşüncesi ayrıca sigarayı bırakmak isteyenlerin de bu cihazlara yönelmesine sebep oluyor. Fakat yapılan araştırma en azından ağız sağlığı bakımından bunun doğru olmadığını kanıtlar nitelikte.

Araştırmaya göre elektronik sigaralardan çıkan buharın yanma sonucunda oluşması, cihazların diş etlerine normal sigaralar kadar zarar vermesine sebep oluyor. Araştırma sürecinde yapılan deneyler, aroma verici bileşenlerin diş etlerine verilen hücresel zararda büyük rol oynadığını gösteriyor.

Prof. Irfan Rahman, elektronik sigaranın zararlarının ortaya çıkması için daha fazla araştırma yapılması gerektiğini belirtirken kullanıcıların bilinçlendirilmesi gerekliliğini vurguladı.

Yorumlar

yorum

What's Your Reaction?

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektronik Sigaranın İlk Zararı Ortaya Çıktı

Giriş Yap

Captcha!
Don't have an account?
Kaydol

Şifremi Unuttum

Back to
Giriş Yap

Kaydol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Image