Elektrikli Zaman Makinesi: VW ID Buzz Konsepti Üretim İçin Yeşil Işık Aldı

20 Haziran 2017
36 Görüntülenme

Volkswagen, yeni elektrik platformuna kaç farklı kasa tipinin adapte olabileceğini göstermek için ID Buzz konseptini yarattı. Platform zaten bazı araçlar için doğrulanmıştı ve artık o araçlar içinde ID Buzz da bulunuyor.

Volkswagen başkanı Herbert Diess AutoExpress’e, ID Buzz’ın ID konsepti bir ürün olarak önümüzdeki 10 yıl içerisinde üretime sokulacağını söyledi. Diess AutoExpress’e, “Duygusal yeri olan otomobiller marka için çok önemli. Özellikle  ABD pazarında hala bir çok Beetles satıyoruz. Gösterdiğimiz mikrobüse de sahip olacağız ve yakın zamanda üretime başlamaya karar verdik.

ID Buzz konsepti, 2017 Detroit Auto Show’da dünyaya sunuldu. Oluşturulan stil, eski zaman modelleri olan T1 ve T2 Mikrobüslerine oldukça yakın. İD Buzz, 3 sıra koltuklarıyla ve günlük görünümü ile piyasaya çıktığında minivan alıcılarının karar vermesini zorlaştıracak gibi duruyor. 

ID Buzz’da Volkswagen’ın MEB platformu’nun (elektrikli araçlarda elektriğin depolanması ve güç verimi için kullanılan modül) büyük bir yer kapladığı ve bu gövde ile 270 mil kadar mesafe katedilebileceği söylenmekte. 369 beygirlik güce ulaşabilen aracın 60 mil/saate 5 saniyede ulaşabileceği düşünülüyor.

Çift motorlu ve 4 çekişli bir aracın maliyeti ve çıkış fiyatının oldukça yüksek olacağı düşünülmekte ancak bir aile aracı 369 beygire ihtiyaç duymaz; özellikle bu kulvarda performansının düşürülmesi ID Buzz’ın satış miktarını arttırabilir.

İlginizi çekebilir

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
21 okunma
Donanım
21 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor
Mobil
183 okunma
Mobil
183 okunma

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Microsoft'un geliştirmek için yoğun çaba harcadığı ancak uygulama yetersizliği başta olmak üzere çeşitli sıkıntılar nedeniyle devam ettiremediği mobil işletim sistemi…

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!
Mobil
215 okunma
Mobil
215 okunma

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Bir süre önce Honor 7X ve Honor 9 Lite modelleriyle Türk akıllı telefon pazarına giriş yapan Huawei'nin alt şirketi Honor,…

Yorum yap