Volkswagen, yeni elektrik platformuna kaç farklı kasa tipinin adapte olabileceğini göstermek için ID Buzz konseptini yarattı. Platform zaten bazı araçlar için doğrulanmıştı ve artık o araçlar içinde ID Buzz da bulunuyor.

Volkswagen başkanı Herbert Diess AutoExpress’e, ID Buzz’ın ID konsepti bir ürün olarak önümüzdeki 10 yıl içerisinde üretime sokulacağını söyledi. Diess AutoExpress’e, “Duygusal yeri olan otomobiller marka için çok önemli. Özellikle  ABD pazarında hala bir çok Beetles satıyoruz. Gösterdiğimiz mikrobüse de sahip olacağız ve yakın zamanda üretime başlamaya karar verdik.

ID Buzz konsepti, 2017 Detroit Auto Show’da dünyaya sunuldu. Oluşturulan stil, eski zaman modelleri olan T1 ve T2 Mikrobüslerine oldukça yakın. İD Buzz, 3 sıra koltuklarıyla ve günlük görünümü ile piyasaya çıktığında minivan alıcılarının karar vermesini zorlaştıracak gibi duruyor. 

ID Buzz’da Volkswagen’ın MEB platformu’nun (elektrikli araçlarda elektriğin depolanması ve güç verimi için kullanılan modül) büyük bir yer kapladığı ve bu gövde ile 270 mil kadar mesafe katedilebileceği söylenmekte. 369 beygirlik güce ulaşabilen aracın 60 mil/saate 5 saniyede ulaşabileceği düşünülüyor.

Çift motorlu ve 4 çekişli bir aracın maliyeti ve çıkış fiyatının oldukça yüksek olacağı düşünülmekte ancak bir aile aracı 369 beygire ihtiyaç duymaz; özellikle bu kulvarda performansının düşürülmesi ID Buzz’ın satış miktarını arttırabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here