Dünyayı Etkileyen Adam Elon Musk’ın Önerdiği 5 Kitap

6 Ocak 2018
535 Görüntülenme

Tesla, SpaceX ve SolarCity gibi şirketleriyle hem dünyanın hem de evrenin geleceği adına önemli projeler yürüten Elon Musk, bugün bulunduğu konuma onu getiren en önemli faktörlerden birinin de okuduğu ve ilham aldığı kitaplar olduğunu belirtiyor.

Kendisini bir şekilde etkileyen, kimi zaman sadece eğlendiren kimi zamansa hiç olmayacak fikirleri aklına getiren kitapları onu takip eden insanların da okuması için öneriyor.

Biz de bu yazımızda Elon Musk’ın önerdiği 5 kitabı sizler için listeledik.

Yüzüklerin Efendisi Serisi

Yüzüklerin Efendisi serisi filmleriyle değil, kitaplarıyla güzel düşüncesini savunan isimlerden biri olan Elon Musk’ın önerdiği kitaplar arasında Yüzüklerin Efendisi serisi yer alıyor. J.R.R. Tokien’in kaleme aldığı efsane seri Elon Musk’ın da tavsiye ettiği kitaplar arasında.

Otostopçunun Galaksi Rehberi

Bilim kurgu edebiyatının günümüzdeki en önemli eserlerinden biri olan Otostopçunun Galaksi Rehberi, yine milyonlarca insanın olduğu gibi Tesla CEO’su Elon Musk’ın da favori kitapları arsında. Kitap, Arthur Dent karakterinin evinin yıkılacağını öğrenmesi ve peşinden gelen diğer talihsizlikleri konu alıyor.

Bir Dahinin Yaşamı: Einstein

Walter Issacson’ın kaleme aldığı Bir Dahinin Yaşamı ya da bazı kaynaklarda Bir Dahinin Güncesi olarak adlandırılan eser, dünyaya iz bırakan önemli bilim insanı Albert Einstein’ın hayatını ve bilimle olan ilişkisini anlatıyor.

Benjamin Franklin

Bir Dahinin Yaşamı kitabında olduğu gibi yine Walter Issacson’ın yazdığı Benjamın Franklin: Bir Amerikalının Hayatı kitabı Elon Musk’ın tavsiye ettiği kitaplar arasında yer alıyor.

Sıfırdan Bire

Tam adı Sıfırdan Bire: Startup’lar Üzerine Notlar ve Geleceği İnşa Etmenin Yolları olan kitap, diğer kitapların dışında direkt olarak kişisel gelişimi hedefliyor. PayPal girişimiyle tüm dünyaya adını duyuran Musk, girişimciliğe dair tüyolar için bu kitabı tavsiye ediyor.

İlginizi çekebilir

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
62 okunma
Donanım
62 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor
Mobil
209 okunma
Mobil
209 okunma

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Microsoft'un geliştirmek için yoğun çaba harcadığı ancak uygulama yetersizliği başta olmak üzere çeşitli sıkıntılar nedeniyle devam ettiremediği mobil işletim sistemi…

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!
Mobil
244 okunma
Mobil
244 okunma

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Bir süre önce Honor 7X ve Honor 9 Lite modelleriyle Türk akıllı telefon pazarına giriş yapan Huawei'nin alt şirketi Honor,…

Yorum yap