Tesla, SpaceX ve SolarCity gibi şirketleriyle hem dünyanın hem de evrenin geleceği adına önemli projeler yürüten Elon Musk, bugün bulunduğu konuma onu getiren en önemli faktörlerden birinin de okuduğu ve ilham aldığı kitaplar olduğunu belirtiyor.

Kendisini bir şekilde etkileyen, kimi zaman sadece eğlendiren kimi zamansa hiç olmayacak fikirleri aklına getiren kitapları onu takip eden insanların da okuması için öneriyor.

Biz de bu yazımızda Elon Musk’ın önerdiği 5 kitabı sizler için listeledik.

Yüzüklerin Efendisi Serisi

Yüzüklerin Efendisi serisi filmleriyle değil, kitaplarıyla güzel düşüncesini savunan isimlerden biri olan Elon Musk’ın önerdiği kitaplar arasında Yüzüklerin Efendisi serisi yer alıyor. J.R.R. Tokien’in kaleme aldığı efsane seri Elon Musk’ın da tavsiye ettiği kitaplar arasında.

Otostopçunun Galaksi Rehberi

Bilim kurgu edebiyatının günümüzdeki en önemli eserlerinden biri olan Otostopçunun Galaksi Rehberi, yine milyonlarca insanın olduğu gibi Tesla CEO’su Elon Musk’ın da favori kitapları arsında. Kitap, Arthur Dent karakterinin evinin yıkılacağını öğrenmesi ve peşinden gelen diğer talihsizlikleri konu alıyor.

Bir Dahinin Yaşamı: Einstein

Walter Issacson’ın kaleme aldığı Bir Dahinin Yaşamı ya da bazı kaynaklarda Bir Dahinin Güncesi olarak adlandırılan eser, dünyaya iz bırakan önemli bilim insanı Albert Einstein’ın hayatını ve bilimle olan ilişkisini anlatıyor.

Benjamin Franklin

Bir Dahinin Yaşamı kitabında olduğu gibi yine Walter Issacson’ın yazdığı Benjamın Franklin: Bir Amerikalının Hayatı kitabı Elon Musk’ın tavsiye ettiği kitaplar arasında yer alıyor.

Sıfırdan Bire

Tam adı Sıfırdan Bire: Startup’lar Üzerine Notlar ve Geleceği İnşa Etmenin Yolları olan kitap, diğer kitapların dışında direkt olarak kişisel gelişimi hedefliyor. PayPal girişimiyle tüm dünyaya adını duyuran Musk, girişimciliğe dair tüyolar için bu kitabı tavsiye ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here