Dünyanın ilk uzay oteli 2021’de hizmete girecek

9 Nisan 2018
540 Görüntülenme

Dünyanın ilk uzay oteli Aurora Station, 2022’de faaliyete geçecek. Otelde 12 gün konaklamanın bedeli ise 9.5 milyon dolardan başlıyor.

Fantazi bir otelde kalmak her zaman eğlenceli bir deneyimdir. Peki bir uzay otelini de kalmak nasıl bir duygu hiç düşündünüz mü? Dünyadaki beş yıldızlı otellerden bıktıysanız, bahsedeceğimiz otel ilginizi çekebilir. Ancak fiyatı epey pahalı.

Yeterince zenginseniz, yakında piyasaya sürülecek “uzay oteli” sizi diğer tüm otellerden utandıracak uzun bir konaklama için yörüngeye götürecek. Orion Span adlı bir girişim, 2021 yılına kadar Aurora İstasyonu’nu (görünüşe göre otelin adı) hazır etmek istiyor. Bir sonraki yıl da uzay turistlerine ev sahipliği yapmaya başlayacak.

Otel, hem konaklama hem de fiyatlandırma açısından çok farklı. Gezegenin yörüngesinde pelüş yatak ve oda servisi bulamazsınız, ancak manzara kesinlikle eşsiz olacak. Yörüngede 12 günlük bir konaklama için 9.5 milyon dolar gözden çıkarmalısınız.

Orion Span CEO’su Frank Bunger, “Mimarinin etrafında daha modüler, daha basit ve daha fazla otomasyona sahip olması için yenilikler yapıldı. Bu yüzden EVA’lara (ekstraveiküler aktiviteler) veya uzay yürüyüşlerine sahip olmak zorunda değiliz. Basitliği mümkün kılarak, muazzam bir maliyet getiriyoruz.” dedi.

Bunger, otelde konaklamak için Orion Span’in web sitesinden rezervasyon yapılabileceğini duyurdu. Tek kişilik rezervasyon bedeli 80 bin dolar.

İlginizi çekebilir

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor
81 okunma
81 okunma

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Dartmouth Koleji ve Hong Kong Şehir Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından geliştirilen minik 3D baskılı robotun kuyruğu, kardiyomiyosit tabakası (kalp hücreleri)…

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor
79 okunma
79 okunma

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Facebook, Haber Kaynağı’nı yönlendiren algoritmada güncellemeler yaptı. Güncellemeyle Haber Kaynağı’nda içerik gösterimi konusunda öncelik yakın arkadaşlara verilecek. Aynı zamanda kullanıcılar,…

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi
72 okunma
72 okunma

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

The Next Web Teknoloji sitesinin haberine göre, ‘Axios’ adı verilen robot, yapılan işlere göre yazılara uygun mantıklı başlık üretebiliyor. Yapay…

%d blogcu bunu beğendi: