Akıllı telefonlar yıllar içinde değişime uğruyor. Eskiden cihazların fiziksel klavyeye, ana düğmelere ve elbette bir 3.5mm kulaklık jakına sahip olması yaygındı. Bu fiziksel özelliklerden bazıları kısa ömürlü oldu ve akıllı telefonlardan çok sayıda hareketli parça çıkartıldı. Şimdiyse Meizu, buton ve portların olmadığı Meizu Zero ile bunu farklı bir noktaya taşıyor.

Meizu Zero’da herhangi bir bağlantı noktası veya düğme yok. Ses seviyesi veya güç düğmesi, hoparlör ızgarası, SIM kart yuvası, şarj girişi ve tabii ki kulaklık girişi yok. Mükemmel pürüzsüzlükteki seramik yapıyı bozan tek fiziksel özellik kamera mikrofonu ve mikrofon için delikler. Peki Meizu bunu nasıl başardı?

Şaşırtıcı bir şekilde, Meizu Zero daha önce görmediğimiz hiçbir teknolojiyi kullanmıyor, sadece hepsini tek pakete koyuyor. Ekranda parmak izi tarayıcı, 18W kablosuz şarj, yan taraftaki sanal ses seviyesi ve güç düğmeleri için dokunsal geri bildirime sahip. Aynı zamanda eSIM teknolojisini kullanıyor.  Kablosuz şarj cihazı direkt olarak telefonun kutusundan çıkıyor.

En büyük soru işareti, cihazın hoparlörler olmadan nasıl ses çıkardığı. Meizu burada “mSound 2.0” adında bir teknoloji kullanıyor. Ses aslında ekrandan geliyor; bu geçmişte duyduğumuz bir şeydi.

Özellikler açısından Meizu Zero’da 5,9 inç OLED ekran (çentik yok), arkada çift 20 + 12MP kamera, 20MP ön kamera, Snapdragon 845 işlemci ile geliyor. Cihazın kalınlığıysa 7.8 mm.

Meizu RAM, depolama, fiyatlandırma ve uygunluk bilgilerini paylaşmadı.

Bu telefon hakkındaki düşünceleriniz neler? Gelecek bu mu? Ya da troll bir telefon mu?Sosyal medyadan bize düşüncelerinizi bildirin.

Paylaş