Dünyanın deliksiz ve düğmesiz ilk telefonu: Meizu Zero

Meizu, üzerinde üzerinde hiçbir fiziksel tuş ya da USB girişi bulunmayan akıllı telefonu Meizu Zero’yu tanıttı.  Cihazın üzerinde USB girişi, ses açma/kapama tuşu, güç tuşu ya da SIM kart yuvası bulunmuyor.

25 Ocak 2019
526 Görüntülenme

Akıllı telefonlar yıllar içinde değişime uğruyor. Eskiden cihazların fiziksel klavyeye, ana düğmelere ve elbette bir 3.5mm kulaklık jakına sahip olması yaygındı. Bu fiziksel özelliklerden bazıları kısa ömürlü oldu ve akıllı telefonlardan çok sayıda hareketli parça çıkartıldı. Şimdiyse Meizu, buton ve portların olmadığı Meizu Zero ile bunu farklı bir noktaya taşıyor.

Meizu Zero’da herhangi bir bağlantı noktası veya düğme yok. Ses seviyesi veya güç düğmesi, hoparlör ızgarası, SIM kart yuvası, şarj girişi ve tabii ki kulaklık girişi yok. Mükemmel pürüzsüzlükteki seramik yapıyı bozan tek fiziksel özellik kamera mikrofonu ve mikrofon için delikler. Peki Meizu bunu nasıl başardı?

Şaşırtıcı bir şekilde, Meizu Zero daha önce görmediğimiz hiçbir teknolojiyi kullanmıyor, sadece hepsini tek pakete koyuyor. Ekranda parmak izi tarayıcı, 18W kablosuz şarj, yan taraftaki sanal ses seviyesi ve güç düğmeleri için dokunsal geri bildirime sahip. Aynı zamanda eSIM teknolojisini kullanıyor.  Kablosuz şarj cihazı direkt olarak telefonun kutusundan çıkıyor.

En büyük soru işareti, cihazın hoparlörler olmadan nasıl ses çıkardığı. Meizu burada “mSound 2.0” adında bir teknoloji kullanıyor. Ses aslında ekrandan geliyor; bu geçmişte duyduğumuz bir şeydi.

Özellikler açısından Meizu Zero’da 5,9 inç OLED ekran (çentik yok), arkada çift 20 + 12MP kamera, 20MP ön kamera, Snapdragon 845 işlemci ile geliyor. Cihazın kalınlığıysa 7.8 mm.

Meizu RAM, depolama, fiyatlandırma ve uygunluk bilgilerini paylaşmadı.

Bu telefon hakkındaki düşünceleriniz neler? Gelecek bu mu? Ya da troll bir telefon mu?Sosyal medyadan bize düşüncelerinizi bildirin.

İlginizi çekebilir

Samsung, yeni Galaxy Watch Active, Galaxy Fit ve Galaxy Buds’ı tanıttı
16 okunma
16 okunma

Samsung, yeni Galaxy Watch Active, Galaxy Fit ve Galaxy Buds’ı tanıttı

Onur Binay - 21 Şubat 2019

Galaxy Watch Active, akıllı olduğu kadar estetik bir saat. Galaxy Watch’a benzer şekilde premium özellikler sunan Galaxy Watch Active, dengeli…

PUBG Mobile için Zombie: Survive till Dawn modu tanıtıldı
18 okunma
18 okunma

PUBG Mobile için Zombie: Survive till Dawn modu tanıtıldı

Onur Binay - 21 Şubat 2019

PUBG Mobile, 2018’in sonunda düzenlenen PUBG Mobile Star Challenge 2018 turnuvasının global finallerinde Capcom’un oyunu Resident Evil 2 ile çapraz…

Facebook’un Android’deki konumunuzu izlemesi nasıl engellenir?
27 okunma
27 okunma

Facebook’un Android’deki konumunuzu izlemesi nasıl engellenir?

Onur Binay - 21 Şubat 2019

Facebook, Android kullanıcıları için yeni bir konum kontrolü güncellemesi duyurdu. Bugüne kadar Yakındaki Arkadaşlar, Güvenlik Durumu Kontrolü gibi özellikleri kullanmak…

%d blogcu bunu beğendi: