Dünyanın deliksiz ve düğmesiz ilk telefonu: Meizu Zero

Meizu, üzerinde üzerinde hiçbir fiziksel tuş ya da USB girişi bulunmayan akıllı telefonu Meizu Zero’yu tanıttı.  Cihazın üzerinde USB girişi, ses açma/kapama tuşu, güç tuşu ya da SIM kart yuvası bulunmuyor.

25 Ocak 2019
863 Görüntülenme

Akıllı telefonlar yıllar içinde değişime uğruyor. Eskiden cihazların fiziksel klavyeye, ana düğmelere ve elbette bir 3.5mm kulaklık jakına sahip olması yaygındı. Bu fiziksel özelliklerden bazıları kısa ömürlü oldu ve akıllı telefonlardan çok sayıda hareketli parça çıkartıldı. Şimdiyse Meizu, buton ve portların olmadığı Meizu Zero ile bunu farklı bir noktaya taşıyor.

Meizu Zero’da herhangi bir bağlantı noktası veya düğme yok. Ses seviyesi veya güç düğmesi, hoparlör ızgarası, SIM kart yuvası, şarj girişi ve tabii ki kulaklık girişi yok. Mükemmel pürüzsüzlükteki seramik yapıyı bozan tek fiziksel özellik kamera mikrofonu ve mikrofon için delikler. Peki Meizu bunu nasıl başardı?

Şaşırtıcı bir şekilde, Meizu Zero daha önce görmediğimiz hiçbir teknolojiyi kullanmıyor, sadece hepsini tek pakete koyuyor. Ekranda parmak izi tarayıcı, 18W kablosuz şarj, yan taraftaki sanal ses seviyesi ve güç düğmeleri için dokunsal geri bildirime sahip. Aynı zamanda eSIM teknolojisini kullanıyor.  Kablosuz şarj cihazı direkt olarak telefonun kutusundan çıkıyor.

En büyük soru işareti, cihazın hoparlörler olmadan nasıl ses çıkardığı. Meizu burada “mSound 2.0” adında bir teknoloji kullanıyor. Ses aslında ekrandan geliyor; bu geçmişte duyduğumuz bir şeydi.

Özellikler açısından Meizu Zero’da 5,9 inç OLED ekran (çentik yok), arkada çift 20 + 12MP kamera, 20MP ön kamera, Snapdragon 845 işlemci ile geliyor. Cihazın kalınlığıysa 7.8 mm.

Meizu RAM, depolama, fiyatlandırma ve uygunluk bilgilerini paylaşmadı.

Bu telefon hakkındaki düşünceleriniz neler? Gelecek bu mu? Ya da troll bir telefon mu?Sosyal medyadan bize düşüncelerinizi bildirin.

İlginizi çekebilir

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama
22 okunma
22 okunma

TÜVTÜRK’ten önemli açıklama

Meriç Türkbıkmaz - 24 Nisan 2019

TÜVTÜRK’TEN KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR Son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu…

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi
51 okunma
51 okunma

Instagram Hikayeler’ine test çıkartması geldi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Instagram ilk iki yıl önce Hikayeler'e anket desteği ekledi. Bugün ise bu özellik çoktan seçmeli sorularla destekleniyor. Yeni “quiz çıkartması”, kullanıcıların…

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi
33 okunma
33 okunma

Razer, Blade 15 ve ve Blade Pro 17 modellerini yeniledi

Onur Binay - 24 Nisan 2019

Razer Blade 15 serisi kendi içerisinde iki farklı modele sahip. Tepe model olan Razer Blade 15 Advanced olarak isimlendirilen modelde…

%d blogcu bunu beğendi: