Dünya Basınından iPhone 7 ve iPhone 7 Plus İzlenimleri

8 Eylül 2016
338 Görüntülenme

Çarşamba akşamı tanıtılan yeni iPhone’ler dünyanın her yerinde büyük ilgi gördü. Dünya basının önemli kaynaklarının cihazlar hakkındaki görüşlerini sizler için derledik.

The Verge

“Yeni cila ve kameralar büyük değişiklik yaratıyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus beklenenden daha yeni hissettiriyor”

Mashable

“Apple’ın aynı materyali alıp (7000 serisi alüminyum) farklı cilalar kullanarak bu kadar zıt ve birbirinden farklı görünümler yarattığına inanmak gerçekten zor”

Wired

“iPhone 7’yi birkaç dakika kurcaladıktan sonra ilk fikrim şu oldu: iPhone 7, birçok açıdan iPhone 6s’in tıpatıp aynısı. Aynı ekran boyutu, aynı çerçeve, aynı basit yerleşim. Arka kısımda daha az anten bandı var, ve görebildikleriniz de cihaza daha efektif şekilde harmanlanmış. Ama farkı belirtmek güç: Test alanına girip deneme sırasının bana gelmesini beklerken önümdeki rose gold telefonun iPhone  7 olduğunu fark etmem 5 dakika aldı.”

TechCrunch

“Kulaklık çıkışının kaldırılması en büyük estetik ayrıştırıcı. Cihazı ilk bakışta daha önceki nesillerden ayıran bir diğer şey ise “Jet Black” renginin piyano yüzeyine benzer parlaklığı… Cihaz, kesinlikle markanın ileri attığı bir adım niteliğinde.”

BBC

“Kulaklık çıkışını kaldırmak her ne kadar cesur olsa da eski kulaklıkları için bir adaptör kullanmak zorunda kalacakları rahatsız etme riski taşıyor.”

CNN

“Kulaklıklar için adaptörü kutu içeriğine ekleyerek kullanıcıların öfkelerini biraz dindirebilir… Apple, buna benzer bir eleştiri dalgasıyla 2012’de Lightning girişini yeniden tasarlayıp birçok aksesuarı işe yaramaz getirdiğinde de karşılaşmıştır. Çözüm olarak ise 30 dolarlık bir çevirici sunmuştu.” CNN

Bloomberg

“Yeni modeller, yılın tatillerin bulunduğu son çeyreği için kritik olacak ve dünyanın en değerli şirketi olan Apple, 2017’de 10. yılını kutlayacak olan serideki yenilikler için iPhone 7 satışlarından destek alacak.”

Forbes

“Yeni özelliklerin iPhone satışlarına talep yaratmak için yeterli olup olmayacağı henüz belirsiz. Geçen iki çeyrekte Apple önceki yılın aynı dönemine göre gelirinde düşüş yaşamıştı. Beklenti ise iPhone’nin 10. yılına özel daha geniş çapta yeniliklerin 2017’de karşımıza çıkacağı yönünde.”

İlginizi çekebilir

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
24 okunma
24 okunma

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı

Onur Binay - 18 Mart 2019

BKM, şubat ayı kartlı ödeme verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Buna göre kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkânı sağlayan temassız teknolojisi…

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor
25 okunma
25 okunma

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor

Onur Binay - 18 Mart 2019

Newsweek dergisinin haberine göre Google, bulut tabanlı ve Netflixe benzeyen  bir sistem ile sektörün tüm yapısını değiştirmeyi hedefliyor. Google’ın yeni sisteminde…

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu
30 okunma
30 okunma

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu

Onur Binay - 18 Mart 2019

iPad Air, daha ince tasarıma, 10.5 inç ekrana ve Apple A12 Bionic yonga sete sahip.  Ekran, 2224 x 1688 piksel…

%d blogcu bunu beğendi: