Dünya Basınından iPhone 7 ve iPhone 7 Plus İzlenimleri

8 Eylül 2016
106 Görüntülenme

Çarşamba akşamı tanıtılan yeni iPhone’ler dünyanın her yerinde büyük ilgi gördü. Dünya basının önemli kaynaklarının cihazlar hakkındaki görüşlerini sizler için derledik.

The Verge

“Yeni cila ve kameralar büyük değişiklik yaratıyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus beklenenden daha yeni hissettiriyor”

Mashable

“Apple’ın aynı materyali alıp (7000 serisi alüminyum) farklı cilalar kullanarak bu kadar zıt ve birbirinden farklı görünümler yarattığına inanmak gerçekten zor”

Wired

“iPhone 7’yi birkaç dakika kurcaladıktan sonra ilk fikrim şu oldu: iPhone 7, birçok açıdan iPhone 6s’in tıpatıp aynısı. Aynı ekran boyutu, aynı çerçeve, aynı basit yerleşim. Arka kısımda daha az anten bandı var, ve görebildikleriniz de cihaza daha efektif şekilde harmanlanmış. Ama farkı belirtmek güç: Test alanına girip deneme sırasının bana gelmesini beklerken önümdeki rose gold telefonun iPhone  7 olduğunu fark etmem 5 dakika aldı.”

TechCrunch

“Kulaklık çıkışının kaldırılması en büyük estetik ayrıştırıcı. Cihazı ilk bakışta daha önceki nesillerden ayıran bir diğer şey ise “Jet Black” renginin piyano yüzeyine benzer parlaklığı… Cihaz, kesinlikle markanın ileri attığı bir adım niteliğinde.”

BBC

“Kulaklık çıkışını kaldırmak her ne kadar cesur olsa da eski kulaklıkları için bir adaptör kullanmak zorunda kalacakları rahatsız etme riski taşıyor.”

CNN

“Kulaklıklar için adaptörü kutu içeriğine ekleyerek kullanıcıların öfkelerini biraz dindirebilir… Apple, buna benzer bir eleştiri dalgasıyla 2012’de Lightning girişini yeniden tasarlayıp birçok aksesuarı işe yaramaz getirdiğinde de karşılaşmıştır. Çözüm olarak ise 30 dolarlık bir çevirici sunmuştu.” CNN

Bloomberg

“Yeni modeller, yılın tatillerin bulunduğu son çeyreği için kritik olacak ve dünyanın en değerli şirketi olan Apple, 2017’de 10. yılını kutlayacak olan serideki yenilikler için iPhone 7 satışlarından destek alacak.”

Forbes

“Yeni özelliklerin iPhone satışlarına talep yaratmak için yeterli olup olmayacağı henüz belirsiz. Geçen iki çeyrekte Apple önceki yılın aynı dönemine göre gelirinde düşüş yaşamıştı. Beklenti ise iPhone’nin 10. yılına özel daha geniş çapta yeniliklerin 2017’de karşımıza çıkacağı yönünde.”

İlginizi çekebilir

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek
OTOMOBİL
59 okunma
OTOMOBİL
59 okunma

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

NISSAN Motor Co, Ltd, şirketin sürdürülebilir bir yaşam için çevresel etkilerini azaltmayı hedefleyen ve yönetimde çeşitlilik ile dahil olma konularına…

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı
Sektörel
58 okunma
Sektörel
58 okunma

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, bu yıl Ramazan Bayramı'nda Babalar Günü'nün de aynı döneme denk gelmesiyle birlikte en fazla…

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı
Kripto Paralar ve Blockchain
55 okunma
Kripto Paralar ve Blockchain
55 okunma

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı

Haber Merkezi - 22 Haziran 2018

Dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi borsası Bithumb’dan yapılan açıklamada, saldırının tam olarak kaçta gerçekleştiğinin belirlenemediği, fakat Güney Kore…

Yorum yap